🔴 فاطمه ملکی پس از ملاقات با همسرش محمد نوریزاد: آن مرد آمد، آن مرد خونچکان آمد؛ ۳۳۷ زخم، ۱۱۳ روز اعتصاب غذا…

مقالات ونوشته ها

آن مرد آمد، آن مرد خونچکان آمد. تمام مسیر را خونی کرده بود. باور کردنی نیست، مگر می شود؟! مگر داریم؟! حالم بد شد. نتوانستم تماشایش کنم. با دستمال تکه شده از زیرپوشهای آبی رنگ زندان صورت خون آلود خود را پاک کرد، نشست؛ نشستیم.

حالش پرسیدن نداشت. از پشت شیشه کپی گزارش روزانه خود، به افسر نگهبان را نشانمان داد. در بخشی از این گزارش به وضعیت خود اشاره کرده بود:

« ۳۳۷ زخم با روزی ۵ زخم تا امروز دوشنبه ۴/۱۴ ، که میشود ۱۱۳ روز اعتصاب غذا و ۱۱۶ روز اعتصاب دارو. با این زخم ها و اعتصاب ها بشدت ناتوان شده که، تپش قلب، عدم تعادل، کم شدن بینایی و شنوایی، سرگیجه، یبوست شدید و خونین از پیامدهای آن است.

به او گفتم: همه دوستان و دوستدارانت می پرسند؛ که برای آزادی شما چه کنند؟ اعتراض کنند..؟ تحصن کنند…؟ ..
از شما می خواهند که پاسخ بدهی.

آقای نوریزاد گفتند :
«عزیزان، نگران من نباشید. من با جماعتی طرفم که جز با فریب، دروغ، نفاق، آدمکشی و ویرانگری نسبتی ندارند. من ذات اینان را می شناسم؛ پس پای به راهی که اینان پیش پای من می نهند، نخواهم گذاشت.

روزی را تجسم کنید که شمارگان زخم های پنجگانه و هر روزه من به ۷۳۵۱ رسیده است؛ تا روزی که سرپا هستم، و تا روزی که خون در بدن دارم، و تا روزی که نا در من هست، سر در برابر اینان خم نخواهم کرد. اینان از من تفاله ای و مچاله ای بیش نمی خواهند.

مردم عزیزم، نگران من نباشید. مرا واگذارید، تا با زبان خود این هیولاها، با آنان هم سخن شوم. فردای سرفراز بی ملا و بی سردار را عشق است، و فردای خرد و شایستگی و بهروزی و نخبگی و سربلندی را…»

گفتیم و شنیدیم. دماوند را از پشت شیشه ها بوسیدیم. خدا نگهدار گفتیم و به زندگی خود بازگشتیم که یک هفته بی خبری را سپری کنیم تا دوشنبه ای دیگر…

زندانیان بیگناه را آزاد کنید!
زندانیان سیاسی را آزاد کنید!
علی نوریزاد را آزاد کنید!
محمد نوریزاد را آزاد کنید!

فاطمه ملکی
۱۴ تیر ماه ۱۴۰۰

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مقالات ونوشته ها
🔴 مقاله مهم حسین رونقی در وال‌استریت ژورنال: رسانه‌های غربی دربارهٔ ایران حقیقت را نمی‌گویند

رسانه‌های غربی دربارهٔ ایران حقیقت را نمی‌گویند. ما در ایران با صدای بلند اعتراض میکنیم اما خبرنگاران ترجیح میدهند در مورد وضعیت آب‌و‌هوا توییت کنند تا در مورد سرکوب و شکنجهٔ رژیم تحقیقی انجام دهند. در چهار سال گذشته پنج قیام سراسری علیه رژیم در ایران رخ داده است. حکومت …

مقالات ونوشته ها
بیست و سومین سالگرد زنده یاد حمید و کارون پور حاجی زاده گرامی باد

در نیمه شب ۳۱ شهریور ۱۳۷۷، حمید حاجی‌زاده، نویسنده، معلم و شاعر دگراندیش به همراه پسر ۹ ساله‌اش کارون با ضربات پی‌در پی چاقو کشته شدند. اگرچه این دو از قربانیان قتل‌های سیاسی موسوم به «قتل‌های زنجیره‌ای» بودند، اما مقامات ج.ا هیچ‌گاه مسئولیت این جنایترا برعهده نگرفتند. 🔺پیگیری‌های متعدد خانواده …

مقالات ونوشته ها
1
پیرامون پیمان نوین مردم ایران با همدیگر:

پیمان نوین گوشه ای از نگاه سیاسی جدیدی است که خوشبختانه در حال رشد است. بدین معنا که همه ما ایرانیان پیمان می بندیم که جدا از دیدگاه های جمهوری یا پادشاهی خواهی ، لیبرال یا سوشیال و حتا کمونیست یا سوسیالیست و نیولیبرال همه با هم دیگر بر سر …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: