🔴 فشار و اجبار مدیریت سامانه دو بی‌آرتی به رانندگان برای کارکرد شش نیم‌راه در هشت ساعت

بنابر گزارشات تعدادی از رانندگان خط دو بی‌آرتی، مدیران بهره‌برداری این سامانه، امینی و سلمانی، رانندگان سامانه دو خط بی‌آرتی (ترمینال آزادی – ترمینال خاوران) را با ابزارهای قطع اضافه کار، تغیر شیفت ثابت‌کاری به شیفت گردشی و … مجبور می‌کنند تا در طول هشت و نیم ساعت کاری، شش نیم راه در خط مسافر جابجا کنند، که در این زمان کم و با طول بسیار زیاد مسیر این خط و شلوغی منطقه تردد اتوبوس‌ها این کار ریسک تصادف را افزایش می‌دهد و برای شهروندان و رانندگان بسیار پرخطر می‌باشد. به اضافه اینکه رانندگان متحمل فشارهای زیادی از نظر جسمی و روحی می‌شوند. با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا، رانندگان زحمتکش شرکت واحد که دچار استرس و نگرانی از ابتلا به کرونا هستند باید نگران پر کردن شش نیم راه نیز باشند.

این فشارها درحالی برای رانندگان از سوی مدیران بهره‌برداری سامانه دو ایجاد می‌شود که درحال حاضر به دلیل بازنشسته شدن رانندگان و عدم استخدام راننده جدید از سوی شرکت واحد و تعداد کم اتوبوس‌ها، فشار و سختی کار بروی رانندگان بسیار بالاست و این فشارها ازسوی مدیریت به رانندگان برای پرکردن کمبودهای اتوبوسرانی باعث تصادفات و مشکلات جدی برای رانندگان شده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام می‌دارد، وادار کردن رانندگان برای پرکردن نیم راه‌های بیشتر در جابجایی مسافر نه تنها در مقرارات راهنمایی و رانندگی تخلف محسوب می‌شود بلکه باعث حوادث غیر قابل جبران هم برای رانندگان و هم شهروندان خواهد شد.
مدیریت شرکت واحد بجای فشار به رانندگان شرکت واحد بهتر است فکری به حال کمبود راننده و اتوبوس‌های از رده خارج خود بکند. ادامه این فشارها به رانندگان قطعا مدیریت را با اعتراضات رانندگان روبرو خواهد کرد.

💢همکاران به سندیکای خود بپیوندید و با پرداخت حق عضویت همکاران خود را در سندیکا یاری و همراهی کنید.

اخبار، تصاویر، پیشنهادات و مشکلات در محل کار خود را با کلیک در @pvsyndica برای ما ارسال کنید.

چاره زحمت‌کشان وحدت و تشکیلات است

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: