🔴 نامه «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» به کمسیر عالی سیاست خارجی و نایب رئیس کمیسون اروپایی در ارتباط با «بحران کرونا» در ایران و وضعیت وخیم مردم، بخصوص «زندانیان سیاسی – عقیدتی» در «این شرایط»

نامه های وارده

انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» در نامه ای به جوزپ بورل فونته له، «کمسیر عالی سیاست خارجی و نایب رئیس کمیسون اروپایی» نوشت؛ ساختار دولتی در ایران بشدت فاسد است و کمکهای اخیر اتحادیه اروپا به ایران در بازار سیاه به فروش می رسند. و نظام تمامی توجه خود را بر انکار واقعیات و پنهان کردن آمار و ارقام متمرکز کرده است.

متن نامه «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» به جوزپ بورل فونته له، «کمسیر عالی سیاست خارجی و نایب رئیس کمیسون اروپایی» که روز گذشته به دفتر وی ارسال شد به شرح زیر است؛
جناب آقای «جوزپ بورل فونته له»
کمسیر عالی سیاست خارجی و نایب رئیس کمیسون اروپایی

همانگونه که مستحضرید مدتی است شهروندان ایرانی قربانی ناکارآمدی دولتشان در مبارزه با شیوع بیماری «کوید ۱۹» کرونا ویروس می باشند.
حتماً به این نکته توجه کرده اید که سرعت شیوع این بیماری در ایران بگونه ای غیرعادی بالاتر از موارد مشابه در سایر کشوهاست و البته آمارهای دولتی هم متأسفانه قابل اعتماد نیستند.

برابر اطلاعات فاش شده توسط برخی از نمایندگان مجلس ، تنها در یک استان ایران نرخ مرگ و میر به ۴۰ الی ۵۰ نفر در روز بالغ شده که با احتساب تعداد ۳۱ استان در ایران براحتی می توان به نرخ ۱۵۰۰در روز در سطح کشور دست یافت.
د رهمین حال دولت حاکم در ایران نیز هیچگونه اهمیتی برای بکار بستن دستورالعمل های عملی و تجویز شده توسط سازمان بهداشت جهانی که ایران خود یکی از اعضای آن است ، قائل نیست .

رهبر کشور نیز بجای پرداختن به وظیفه خطیر خود در ارائه یک راه حل عملی و مؤثر برای حل این معضل ، مردم را به خواندن و تکرار اورادی به زبان عربی برای مبارزه با بیماری فراخوانده است ! و همزمان با صدور یک فرمان حکومتی مقرر داشته تا تمام جنازه ها تلفات این بیماری، پیش از دفن باید حتما شستشوی مذهببی داده شوند که این خود بر دامنه شیوع این بیماری خواهد افزود .
ازدیگر سو روحانیونی که خود در حال فرار از شهرهای زیارتی هستند مردم را به ماندن در حرم های این شهر ها تشویق کرده و حتی از دولت خواسته اند که اماکن به اصطلاح مقدس تعطیل نشوند، در حالی که حفظ فاصلۀ افراد از یکدیگر به اندازۀ حداقل یک متر دومین دستورالعمل مهم سازمان بهداشت جهانی است. آیا اماکن مقدسه در ایران از خانه خدا در مکه مقدس تر هستند ؟

بدینوسیله «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» خاطر نشان می سازد که مقامات ایران نه اراده و نه برنامه ای برای کنترل شیوع این بیماری بجز اشاعۀ مشتی خرافات ندارند.

در حقیقت مقامات رژیم حاکم بر ایران، در قبال وضعیت پیش آمده مسئول هستند چرا که آنها نخستین موارد این بیماری را به قصد برگزاری راهپیمایی سالگرد ۲۲ بهمن پنهان کردند و نهایتاً آنها با جمع کردن گروههایی در خیابان مراسم را برگزار کرده و موجبات شیوع هرچه بیشتر این بیماری را فراهم ساختند.

اگر موارد اولیه در ایران درست و بموقع مورد رسیدگی قرار می گرفت بسیاری از مردمان بیگناه در ایران و سایر کشورهای جهان جان خود را بیهوده از دست نمی دادند.

اکنون هر روز که می گذرد تعدادی از شهروندان ایرانی در خیابان ها به کام مرگ می روند و هیچکس هم نمی تواند به آنها کمک کند.
ساختار دولتی بشدت فاسد است و کمکهای اخیر اتحادیه اروپا به ایران دربازار سیاه به فروش می رسند.!

نظام حاکم بر ایران تمامی توجه خود را بر انکار واقعیات و پنهان کردن آمار و ارقام متمرکز کرده است و لذا تمامی امکانات و ابزارها را بخدمت گرفته تا چرخۀ اطلاعات را تحت کنترل و نظارت خویش داشته باشد…

در این خصوص «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» خواستار توجه عمیق شما به این وضعیت بحرانی در ایران می باشد و اینکه تمامی امکانات در دسترس بکار گرفته شوند تا مقامات ایران را به اجراء دقیق دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی منجلمه تعطیلی مراکز تجمعات مذهبی وا دارند .

ما معتقدیم ورود اتحادیه اروپا به این مسئله حداقل در سطح دیپلماتیک کاملا ضروری است.

«انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» همچنین از این فرصت استفاده کرده تا توجه شما را به وضعیت بغرنج زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندانهای ایران جلب نماید و مصرانه درخواست می کند تا تمام زندانیان سیاسی و عقیدتی بلافاصله پیش از آنکه در اثر شیوع ویروس آلوده شوند از زندانها آزاد گردند.

مایلیم خاطرنشان سازیم غفلت ازاین وضعیت بحرانی در ایران می تواند به یک فاجعه انسانی بیانجامد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
بازداشت “امیر دبات (کعبی) نوجوان پانزده ساله توسط نیروهای امنیتی در شهرستان شوش

وجوان ۱۵ ساله اهل شهرستان شوش واقع در استان خوزستان روز چهارشنبه ۵ آذرماه۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. هویت این شهروند “امیر دبات (کعبی) ۱۵ ساله، اهل روستای خشان از توابع شهرستان شوش” اعلام شده است. کریم دحیمی، در تشریح این خبر به حقوق …

خبر
🔹تداوم بازداشت بیژن رضایی در زندان عادل آباد شیراز

بیژن رضایی با گذشت ۳۵ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه مرکزی شیراز در بازداشت بسر می‌برد. وی در تاریخ ۴ آبان‌ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. وی نهایتا طی هفته گذشته با پایان بازجویی‌ها …

خبر
راه درازی تا رفع تبعیض و خشونت علیه زنان داریم زنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند.

۶١٪؜تولید کنندگان غذا، زنان هستند وزنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند. هنوز کمتر از ٢۴٪؜مدیران در رده هاى بالاى سیاست گذارى کشورهای جهان زنان هستند با انکه نیمى از جمعیت جهان را تشکیل؜ میدهند. همینطور بیش از۴۰۰ میلیون زن کشاورز درجهان کارمیکنند.تنها۲۱%مالکین زمینهای کشاورزی #زنان هستند. فائو نشان دادمالکیت زنان …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: