با توجه به فراخوان چند تشکل مستقل بازنشستگان و سندیکای کارگران شرکت واحد برای تجمع در روز یکشنبه ۱۷ اسفند مقابل وزارت‌کار، از صبح ساعت هشت تعداد زیادی نیروی انتظامی در داخل و بیرون وزارت‌کار مستقر شدند و شماری پلیس زن نیز حضور داشت. پلیس به هیچ کسی اجازه ایستادن در مقابل وزارت‌کا و ساختمان تامین اجتماعی که مجاور وزارت کار است نمی‌داد.

از ساعت ۱۰:۱۵ هسته‌ای حدود چهل نفر در ضلع شمال‌غربی چهار‌راه بهبودی که در نزدیکی وزارت‌کار هست، شکل گرفت که تا ساعت ۱۰:۳۰ تعدادشان به حدود صد تن رسید. پس از آن پلیس به تجمع کنندگان در چهار‌راه حمله کرد و شماری از بازنشستگان و تعداد از جوانان را بازداشت کرد پلیس بازنشستگان را به شدت ضرب و جرح کرد. هسته‌هایی از تجمع نیز در مقابل مترو همچنین در ضلع جنوب‌غربی چهار‌راه بهبودی شکل گرفت که پلیس متفرق کرد. برای ساعتی درب مترو نزدیک وزارت‌کار نیز برای جلوگیری از تجمع بسته شد.

کامیار فکور روزنامه نگار اقصادی و اسعد مفتاحی که در اسنپ‌فود کار می‌کند و شمار دیگری از بازنشستگان و جوانان حاضر در تجمع بازداشت شده‌اند که اسامی آنها مشخص نیست.

سندیکای کارگران شرکت واحد یورش وحشیانه پلیس و جلوگیری از تجمع و بازداشت همراه با وحشی‌گری پلیس را محکوم می‌کند. تجمع اعتراضی و اعتصاب برای چانه‌زنی بر سر مزد حق کارگران و بازنشستگان است و از جوانان حامی طبقه کارگر که در تجمع امروز مشارکت داشتند قدردانی می‌کنیم. وحشی‌گری پلیس عامل سرمایه همیشه نمی‌تواند در برابر کارگران سد ایجاد کرده و مانع از اعتراضات کارگران، بازنشستگان و سایر مزدبگیران گردد. بازداشت‌شدگان امروز باید فوری آزاد گردند. سندیکا تشکل‌های مستقل کارگری و بازنشستگان و حامیان طبقه کارگر را به حمایت از بازداشت‌شدگان فرا‌می‌خواند.

#دستمزد_۱۴۰۰

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: