🔴 وضعیت پناهندگان ایرانی درترکیه

پناهندگانی که در راه مهاجرت غیرقانونی به یونان دستگیر شده و دوباره به ترکیه برگردانده شده اند و در وضعیت بدی در کمپها و بازداشتگاه ها نگهداری می شوند و هیچ کس حتی سازمان ملل بفکر این هموطنان آواره نیست.

دیپورتِ هشتاد هزار نفر از مهاجران غیر قانونی ترکیه تا پایان سال ۲۰۱۹

🔴 روز سه شنبه ۲۳ ژوئیه وزیر کشور ترکیه، آقای سلیمان سُیلو
اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۱۹، تعداد هشتاد هزار نفر از مهاجران غیر قانونی ترکیه دیپورت خواهند شد که این میزان تا تاریخ ۲۰ ژوئیه(سه روز قبل) چهل و سه هزار نفر بوده است.

🔸 سُیلو علت این اقدام دولت را جلوگیری از تبدیل شدن ترکیه به یک مرکز تَردُد برای مهاجران غیر قانونی اعلام کرد و گفت واضح است که ما با یک موج مهاجرت مواجه هستیم.

🔹 طبق آمار آقای سُیلو، فقط در سال ۲۰۱۶، از ورود تعداد هفتصد و بیست و نه هزارو سیصد و هفتاد مهاجر غیرقانونی به خاک ترکیه جلوگیری شده است.

🔹 در سال ۲۰۱۸ این عدد پانصد و چهل و هفت هزار و هشتصد و پنجاه و هفت نفر و در سال ۲۰۱۹ به صد و شصت و هفت هزار و هشتصد و چهل و هفت نفر رسیده که این کاهش تعداد تردد غیر قانونی، به دلیل شیوه های مقابله با ورود مهاجران بوده است که دولت ترکیه در مرزها اعمال کرده و به آن ادامه خواهد داد.

🔹 آقای سُیلو ادامه داد که در سه سال گذشته، تعداد شانزده هزار شخص و گروه که سازمان دهنده انتقال مهاجران بوده اند شناسائی و دستگیر شده اند که با استفاده از روش های غیر قانونی، پناهجویان را از طریق ترکیه به اروپا منتقل میکردند.

🔻 او اضافه کرد، مقابله با ورود و خروج غیر قانونی مهاجران را با سازمان های اجرای قانون انجام می دهیم و در حال مبارزه ای واقعی برای جلوگیری از تبدیل شدن ترکیه به یک مرکز مهاجرت غیر قانونی هستیم، ما در حالی این کار را انجام می دهیم که سه میلیون و ششصد سی هزار نفر از خواهر و برادران سوری را میزبانی میکنیم.

🔻 طبق گفته های آقای سُیلو، تنها در سال ۲۰۱۸ تعداد پنجاه و شش هزار نفر از ترکیه اخراج شده اند که این رقم نسبت به سالهای گذشته، بین چهل تا پنجاه درصد افزایش داشته.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: