🔴 و لبخند هایی که به پشت میله ها می روند!

خبر

آقای خامنه ای! آقای رئیسی! آهای آقایانِ جمهوری اسلامی!

خوب به لبخندهای معصومانه ی این جوان نگاه کنید. نمی دانم شما آقایان چقدر او را می شناسید اما میخواهم از شناختی که خود، از او دارم برایتان بگویم.

نامش “علی” ست؛ فرزند پدری به نام “محمد” و مادری به نام “فاطمه”. شمار روزهای زندانِ “محمد” از یک سال تجاوز کرده و همچنان نیز ادامه دارد. روز گذشته “علی” و “فاطمه” به اوین آمدند تا “علی” برای ۳ سال و نیم آینده هم جوار پدرش شود که البته به لطف مرامِ مزدورانتان او را نه به کنار پدر بلکه به کیلومترها دورتر یعنی به زندان تهران بزرگ اعزام کردید. می پرسید برای چه؟ من جرم “علی” را اینگونه عنوان میکنم: پسرِ پدر بودن!

باور کنید که حقیقت در همین یک جمله و سه کلمه خلاصه می شود؛ چرا که با یقین می گویم اگر عمرِ ۳۰ و چند ساله ی “علی نوری زاد” را با موشکافانه ترین ذره‌بین های اطلاعاتی و مجهزترین تلسکوپ های امنیتی تان زیر و رو کنید و شخم بزنید، محال است که پشیزی از کژی، نادرستی و نامهربانی در وجودش بیابید.

متاسفانه شما و دژخیمانِ دستگاه امنیتی تان به “فاطمه” نیز رحم نکرده اید و او را هم به “خانه ای امن” جهت ارائه ی پاره ای از توضیحات فراخوانده اید! راستش را بخواهید قواره ی اینگونه ژست های مؤدبانه و اخلاق مدارانه به دم و دستگاه خصمانه ی شما کمی گشاد به نظر می آید! رخت های این چنینی به تن شما نمی آید و تا بوده از شما جز حبس، تبعید، اعدام و… در خاطرمان نیست!

اما آقایان هنوز دیر نیست! هنوز که قدرت دارید و هنوز که حکومتی (هر چند پوشالی!) دارید، بیایید و درها را به روی مردان و زنان شریفی که به بند کشیده اید باز کنید. انسان ها را نکشید! اعدامشان نکنید! باور داشته باشید که با هر قطره خونی که از چنگال شما ریخته می شود، مشتی از بذر کینه و انتقام در سرشتِ پاکِ مردمِ این سرزمین پاشیده می شود و من سخت از آن روزی می ترسم که فصلِ برداشتِ محصولی که خود آنرا کاشته اید؛ برسد و سیلابِ خون در کوچه و خیابان های این سرزمین به راه افتد.

تا ۱۰ روز دیگر ۲۷اُمین سال از زندگیم را آغاز می کنم و در این زمان شما را فقط به یک چیز توصیه می کنم که آن هم این است: تا می توانید تاریخِ ظالمان و ستمگران پیش از خودتان را بخوانید و بترسید از تاریخی که بخواهد برای شما تکرار شود!

#مهرداد_گریوانی
یکشنبه ۱۳ مهرماه ۱۳۹۹ – تهران

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام شکوفه آذر ماسوله به جنبش #دادخواهی

شکوفه آذرماسوله فعال سیاسی و مدنی از اعدام وشکنجه های خانواده اش در دهه شصت میگوید فعال سیاسی و مدنی و از معترضان به اسیدپاشی که در تاریخ ۱۸ خرداد ۹۴ بازداشت شد. شکوفه آذرماسوله از ظلم هایی می گوید که طی چهار دهه بر خانواده و بستگان او رفته …

خبر
ناهید تقوی، شهروند شصت و شش ساله، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ناهید تقوی، شهروند شصت و شش ساله، شب جمعه ۲۵ مهرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. به چهره این زن زیبا و مصمم خوب بنگرید! با وجود ۶۶ سال سن و فشار خون بالا، چه شور زندگی در نگاه او …

خبر
دلنوشته مسیح علینژاد در مورد حکم هشت سال زندان برادرش

قلبم درد می‌کند، وکیل برادرم نوشته دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم هشت سال زندانِ ⁧ #علیرضا_علینژاد ⁩ را تایید کرد و به هیچ‌کدام از اعتراضات ما توجه نکرد. برادرم را به جرم تبلیغ علیه نظام و‌ توهین به رهبری جمهوری اسلامی دادگاهی کردند. همان حکومتی که می‌خواست با موشک‌هایش از …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: