🔴 چرا نیروهای امنیتی در عراق اینچنین بیرحمانه بسوی هموطنان خود شلیک می کنند

گزارش

از آنجایی که بیش از ۷۰ حزب سیاسی در عراق فعالیت دارن و اکثرا نیز به نوعی در ساختار سیاسی کشور سهیم هستند، تا بحال دیده نشده است که گروهی از این احزاب با جدیت به حمایت از مردم بپردازند.

نزدیک به ۱۵ حزب مختلف عراقی مستقیما به ایران وابسته اند و سران این احزاب از ایران نیز کمک های مالی دریافت کرده و می کنند و تعدادی از این احزاب مسلح هستند و در نیروهای امنیتی عراق نفوذ دارند.

هواداران آیت الله سیستانی و مقتدی صدر نیز گروه بزرگی را تشکیل می دهند که در شرایط کنونی هم خود را مخالف حکومت نشان میدهند و هم اینکه سهمی در دولت کنونی دارند. اگر گروه های مذهبی بتوانند قدرت را در عراق در دست بگیرند ، عراق نیز وضع مشابهی مانند ایران خواهد داشت.

جوانان معترض در شهرهای مختلف تا کنونی بدون یک رهبری منسجم به خیابانها آمده و هزینه های زیادی را هم متحمل شده اند ولی یکی از دلایلی که نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان شدیدا برخورد می کنند این استکه آنها فکر می کنند اگر کشور را به تظاهر کنندگان بسپارند وضعیت مشابهی مانند سوریه و یا لیبی در کشور حکمفرما خواهد شد و حتی بعضی سیاستمداران نیز گفته اند تا وقتیکه جانشینی برای انها مشخص نشود، استعفا نمی دهند زیرا آنها فکر می کنند با استعفای آنها وضع بهتر نخواهد شد و بی نظمی و آنارشی کشور را فرا می گیرد.

🔺 تظاهر کنندگان چه باید بکنند؟

بنظر می رسد نیروهای امنیتی که قسمت بزرگی از آنها نیز وابسته به ایران هستند حاضر نیستند قدرت را به جوانانی بسپارند که فکر می کنند با خرد جمعی میتوانند کشور را بسوی دمکراسی ببرند. عده ای از نیروهای امنیتی نیز می گویند اگر تظاهر کنندگان یک برنامه و رهبری منسجم داشتند، شاید آنها هم بمردم می پیوستند ولی با این وضع آنها ترس از این دارند که در بی نظمی بعد از پیروزی تظاهرکنندگان نیروهای امنیتی اولین قربانیان انقلاب باشند، چون تعدادی از آنها دستشان بخون مردم بیگناه آغشته است.

بنظر می رسد اگر جوانان عراقی بتوانند در کنار تظاهرات یک برنامه منسجم و یک #آلترناتیو خوب برای اداره کشور بعد از سرنگونی ارایه دهند، آنوقت با پیروزی فاصله زیادی نخواهند داشت و حتی قسمتی از نیروهای امنیتی نیز بمردم خواهند پیوست و تنها کسانی که در مخالفت با این حرکت انقلابی باقی می مانند، مزدوران ٰرژیم جمهوری اسلامی هستند که خیلی زود مغلوب مردم انقلابی می شوند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
♦️ شکنجه عباس عسکری از بازداشت شدگان آبان ۹۸ جهت گرفتن اعتراف اجباری♦️

♦️عباس عسکری یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ برای اعترافات اجباری مورد شکنجه های شدید قرار گرفته است. ♦️عباس عسکری ۳۴ ساله در اعتراضات آبان ۹۸ در اهواز دستگیر شد. وی پس از کشته شدن رضا نیسی نوجوان ۱۶ ساله در ۲۵ آبان ۹۸ که توسط نیروهای سپاه مورد …

خبر
🔴‏ شکایت زنده یاد نوید افکاری از وکیل مزدور تحمیلی، حمیدرضا جمشیدی اردکانی

زنده یاد نوید افکاری، در ۲۵ آذر ۱۳۹۸، از حمیدرضا جمشیدی اردکانی، وکیل دادگستری مزدور جمهوری اسلامی که با فشار دستگاه اطلاعاتی به وی تحمیل شده بود، به خاطر تبانی در تضییع حق و تأیید گزارش دروغین آگاهی و دیگر خیانت های این وکیل فاسد دادگستری، به دادستانی استان فارس …

خبر
ویدیو مراسم چهلم جانبخش راه آزادی مصطفی صالحی قهرمان قیام دی ماه ۹۶

ساعت ۴ و نیم بعدازظهر امروز پنجشنبه ۲۷شهریور ۱۳۹۹ مراسم باشکوه چهلم شهید مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ، مراسم باشکوه چهلم دلاورقیام مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. حدود ۱۰۰۰ تن از مردم، دوستان و آشنایان و خانواده این جانبخش …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: