🔴 چرا نیروهای امنیتی در عراق اینچنین بیرحمانه بسوی هموطنان خود شلیک می کنند

گزارش

از آنجایی که بیش از ۷۰ حزب سیاسی در عراق فعالیت دارن و اکثرا نیز به نوعی در ساختار سیاسی کشور سهیم هستند، تا بحال دیده نشده است که گروهی از این احزاب با جدیت به حمایت از مردم بپردازند.

نزدیک به ۱۵ حزب مختلف عراقی مستقیما به ایران وابسته اند و سران این احزاب از ایران نیز کمک های مالی دریافت کرده و می کنند و تعدادی از این احزاب مسلح هستند و در نیروهای امنیتی عراق نفوذ دارند.

هواداران آیت الله سیستانی و مقتدی صدر نیز گروه بزرگی را تشکیل می دهند که در شرایط کنونی هم خود را مخالف حکومت نشان میدهند و هم اینکه سهمی در دولت کنونی دارند. اگر گروه های مذهبی بتوانند قدرت را در عراق در دست بگیرند ، عراق نیز وضع مشابهی مانند ایران خواهد داشت.

جوانان معترض در شهرهای مختلف تا کنونی بدون یک رهبری منسجم به خیابانها آمده و هزینه های زیادی را هم متحمل شده اند ولی یکی از دلایلی که نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان شدیدا برخورد می کنند این استکه آنها فکر می کنند اگر کشور را به تظاهر کنندگان بسپارند وضعیت مشابهی مانند سوریه و یا لیبی در کشور حکمفرما خواهد شد و حتی بعضی سیاستمداران نیز گفته اند تا وقتیکه جانشینی برای انها مشخص نشود، استعفا نمی دهند زیرا آنها فکر می کنند با استعفای آنها وضع بهتر نخواهد شد و بی نظمی و آنارشی کشور را فرا می گیرد.

🔺 تظاهر کنندگان چه باید بکنند؟

بنظر می رسد نیروهای امنیتی که قسمت بزرگی از آنها نیز وابسته به ایران هستند حاضر نیستند قدرت را به جوانانی بسپارند که فکر می کنند با خرد جمعی میتوانند کشور را بسوی دمکراسی ببرند. عده ای از نیروهای امنیتی نیز می گویند اگر تظاهر کنندگان یک برنامه و رهبری منسجم داشتند، شاید آنها هم بمردم می پیوستند ولی با این وضع آنها ترس از این دارند که در بی نظمی بعد از پیروزی تظاهرکنندگان نیروهای امنیتی اولین قربانیان انقلاب باشند، چون تعدادی از آنها دستشان بخون مردم بیگناه آغشته است.

بنظر می رسد اگر جوانان عراقی بتوانند در کنار تظاهرات یک برنامه منسجم و یک #آلترناتیو خوب برای اداره کشور بعد از سرنگونی ارایه دهند، آنوقت با پیروزی فاصله زیادی نخواهند داشت و حتی قسمتی از نیروهای امنیتی نیز بمردم خواهند پیوست و تنها کسانی که در مخالفت با این حرکت انقلابی باقی می مانند، مزدوران ٰرژیم جمهوری اسلامی هستند که خیلی زود مغلوب مردم انقلابی می شوند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
#سعید_تمجیدی از بازداشت شدگان #آبان_خونین_98 به اعتصاب غذای زندانیان سیاسی پیوست

زندانی سیاسی سعید تمجیدی، متولد ۱ خرداد ۱۳۷۱ ساکن محله خزانه تهران، دانشجوی رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی می باشد. وی از معترضان شرکت کننده در اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ است که اکنون در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ، محبوس است. سعید تمجیدی به همراه محمد رجبی در تاریخ ۲۹ آبان ۹۸ …

خبر
ما برای شهیدان گریه و ناله نمیکنیم راهشان را ادامه میدهیم مراسم چهلم زنده یاد حیدر قربانی …

مراسم چهلمین روز درگذشت #حیدر_قربانی زندانی سیاسی کُرد که در زندان مرکزی #سنندج اعدام شد، در منزل وی واقع در شهر #کامیاران با خواندن سرودهای حماسی برگزار شد. حیدر قربانی، زندانی سیاسی کُرد در تاریخ ۲۸ آذر به صورت مخفیانه در زندان مرکزی سنندج اعدام شد. پس از انتشار خبر …

خبر
اعتصاب وتجمع صدها کارگر پالایشگاه نفت تهران دراعتراض به سطح پایین حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

روز چهارشنبه 6 بهمن، صدها کارگرپیمانی پالایشگاه نفت تهران (تندگویان)برای اعتراض به سطح پایین حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل دست از کارکشیدند ودست به تجمع در شرکت پالایش نفت تهران واقع در تهران،جاده قدیم قم زدند. ۱۸۰۰ کارگر پالایشگاه در این اعتصاب و اعتراض حضور دارند. این …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: