🔴19اردیبهشت یادآور هجوم وحشیانه چماقدارهای خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار به محل سندیکای نوپای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران وحومه

یاد آوری همه ساله 19اردیبهشت 1384 یکی از ضروریاتی است که جنبش کارگری باید همواره آنرا را به جامعه کارگری یادآوری کند.
با توجه به گسترش اعتراضات کارگران و بازنشستگان در سالهای اخیر و امروز باز هم عوامل خانه کارگر با حمایت عوامل امنیتی دست بکار شده اند و از آنجا که تعدادی از این نمایندگان فرمایشی و کارفرمایی بازنشسته شده اند همچنان با القاب پیشکسوتان و نام های خاص و شعارهای فریبنده درصدد منحرف کردن اعتراضات کارگران و بازنشستگان در راستای منافع کارفرمایان وعوامل امنیتی هستند .
بطوری که در اعتراضات دوساله و مستمر بازنشستگان تامین اجتماعی و کارگران هفت تپه رد پای این تشکل های دست ساز و مطیح حاکمیتی کاملا مشهود میباشد .

در سال گذشته و دو ماه اول سال جاری، بازنشستگان با ادامه اعتراضات مستمر خود در تهران وهمزمان در دهها شهر کشور توانستند به حداقل هایی از خواسته ها و مطالباتشان دست پیدا کنند که البته تا مطالبات واقعی و در سطح تورم امروز، فاصله زیادی دارد و همچنان حقوق دریافتی اکثریت این زحمت کشان، فاصله زیادی با خط فقر و هزینه های حداقلی امروز زندگی دارد.
اما این نمایندگان به اصطلاح پیشکسوت از تریبونها و منابع دولتی که در اختیار دارند چنان بوق وکرنایی راه انداخته اند که گویا تمامی مشکلات بازنشستگان حل شده و طوری در کانال هایشان و رسانه های دراختیار دولتی شان اعلام میکنند که در واقع بازنشستگان باید برای تشکر ودست بوسی و پایان اعتراضات نزد مسئولین بی درد بیایند.

در حمله سازماندهی شد ه عوامل خانه کارگر و شوراهای اسلامی ضدکارگر دهگانه شرکت واحد که درنوزدهم اردیبهشت سال 1384 به محل دفتر سندیکای کارگران شرکت واحد صورت گرفته است. این چماقدارها درحالی که حمایت پلیس و عوامل لباس شخصی ها را داشتند ، درب محل دفتر سندیکا را شکستند و اعضای حاضر در دفتر را بشدت مورد ضرب وشتم قرار دادند و هرچه را که توانستند بردند و باقی وسایل سندیکا را هم شکستند وخورد کردند، پلیس و عوامل امنیتی هم فقط فیلم میگرفتند و نظارگر بودند

این حمله وحشیانه ساعت ده صبح با حضور اکثریت اعضای مسئول خانه کارگر و اعضای دهگانه شوراهای فرمایشی کار شرکت واحد وقت با کمک مدیرعامل و عوامل امنیتی در جهت جلوگیری از شکل گیری واحیای مجدد سندیکای کارگران شرکت واحد صورت گرفت که خوشبختانه با آگاهی و مقاومت رانندگان و کارگران شرکت واحد این توظئه ضد کارگری که درواقع استقلال جنبش کارگری را نشانه گرفته بود به شکست انجامید .
این تشکل های تحمیلی به کارگران تا کنون بطور مرتب با همراهی عوامل امنیتی و قضایی با انواع فشارها از قبیل اخراج و تهدید و احکام سنگین برای فعالین سندیکایی تلاش کرده اند که این فعالین آگاه و پیشرو را از صحنه حق خواهی وحق طلبی حذف کنند .

جنبش کارگری باید آ گاه باشد یکی از موانعی که بسیار در سرکوب کارگران و استقلال تشکل های کارگری و از بهم پیوستن اعتراضات امروز بازنشستگان جلوگیری کرده و نقش بسزایی داشته است ، همین عناصر و عوامل خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار و کانونهای هماهنگی شوراها بوده اند که رد پایشان در تمام سالهای گذشته و امروز بطور مشهود به چشم میخورد .

سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام میدارد تنها راه برون رفت از این وضعیت اسفناک حاکم درجامعه ایجاد یک شورای متحد و یکپارچه ما بین تمامی زحمت کشان و مزد بگیران و ایجاد تشکل های سندیکایی و مستقل کارگری درمحیط های کار برای سازماند هی کردن اعتراضات کارگران تا رسیدن به مطالبات واقعی فرودستان ومزدبگیران در جامعه میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: