🔶ضرب و شتم سپیده قلیان دختر شجاع خوزستان در زندان بوشهر؛

روز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰، سپیده قلیان، فعال مدنی و محبوبه رضایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان بوشهر توسط زندانیان متهم به جرائم خشن مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

گفته می‌شود که این امر در مقابل چشمان مسئولان زندان و با تحریک رئیس بند زنان این زندان، فاطمه علی وردی صورت گرفته است. به علاوه سپیده قلیان نیز از حدود دو ماه قبل از حق برقراری تماس تلفنی محروم است.  «خانم قلیان و خانم رضایی هم ضرب و شتم شده و هم تهدید به مرگ شده‌اند. به همین دلیل سپیده قلیان شب سه شنبه را در دمای ۴۷ درجه در هواخوری بند به صبح رسانده است. در پی این تهدیدها محبوبه رضایی درخواست انتقال به زندان شیراز را می‌کند که بلافاصله رد می‌شود.»

خانواده سپیده قلیان، فعال مدنی که در بوشهر زندانی است می‌گویند دو روز پیش هشت زندانی دیگر با حضور ماموران زندان او را

مضروب کردند. آنها گفته‌اند که تابه حال هیچ کدام از مقامات زندان بوشهر و سازمان زندانها به آنها پاسخ روشنی درباره چرایی این اتفاق نداده. خانواده خانم قلیان مقامات زندان را مسئول این اتفاق می‌دانند و می‌گویند نگران او

هستند.برادر سپیدە قلیان خبر داد کە ٨ زندانی در زندان بوشهر بە قصد کشتن سپیدە به او حملە کردە و او را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادەاند.
یک روز بعد از تماس تلفنی سپیدە با خانوادەاش، پدر و مادر سپیدە سراسیمه از شهرستان دزفول بە سمت زندان بوشهر کە ٧٠٠ کیلومتر فاصلە دارد, حرکت میکنند و بە ملاقات سپیدە می روند.
مسئولین زندان از مطالبە والدین سپیدە مبنی بر کنترل دوربینهای مداربستە خودداری میکنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: