🔶گفتگوی آقای یزدان شهدایی، معاون اداری شورای مدیریت گذار با مهستان سکولار دموکراسی به میزبانی دکتر اسماعیل نوری علا

نامه های وارده

گفتگوی آقای یزدان شهدایی، معاون اداری شورای مدیریت گذار با مهستان سکولار دموکراسی به میزبانی دکتر اسماعیل نوری علا ، در باره سیاست و استراتژی شورای مدیریت گذار برای گفتگو و مذاکره با احزاب و نیروهای اپوزیسیون
.
🔸ایشان در آغاز این گفتگو، با اشاره پروسه شکل گیری شورای مدیریت گذار و اسناد آن، گفت: شورای گذار از همان ابتدا، خود را بعنوان یک آلترناتیو و نه یک حزب معرفی کرده است؛ آلترناتیوی که می خواهد در راستای استراتژی بسیج نیروهای سیاسی برای تشکیل کنگره ملی که از درون آن یک دولت موقت شکل می گیرد، تلاش کند.

🔸آقای شهدایی در ادامه تاکید کرد که ما در شورای مدیریت گذار معتقدیم که دوران فروپاشی این نظام آغاز شده است و اقتدار آن مورد سوال قرار گرفته و جامعه ایران نیز روز به روز فاصله خود را با حکومت بیشتر میکند، بطوریکه می توان گفت که امروزه “گذار” تبدیل به یک گفتمان غالب شده است.

🔸وی در ادامه صحبت های خود مطرح کرد که اگر ما به آستانه گذار نزدیک شویم، جامعه ایران نیازمند یک الترناتیو قوی خواهد بود تا در صورت فروریزی اقتدار کامل رژیم، جامعه و کشور به فروپاشی و اضمحلال کشیده نشود. به همین علت ما در ارتباط با برخی از نیروهای اپوزیسیون سعی می کنیم زمینه های لازم را جهت تشکیل کنگره ملی و سرانجام تشکیل دولت موقت فراهم آوریم. اما چون ما در ایران نیستیم بهترین روش این است که در خارج کشور از طریق گفتگوی مستقیم این کار انجام گیرد. تلاش ما این است که در این گفتگوها بر ضرورت تشکیل کنگره ملی قبل از اضمحلال کامل این رژیم تاکید کنیم و با دیگر احزاب و نیروهای اپوزیسیون به یک تفاهم برسیم.

🔸آقای شهدایی در ادامه صحیت خود گفت که ما تلاش می کنیم این موضوع را صراحتا با احزاب در میان بگذاریم که از چارچوب برنامه های حزبی خود، که فقط یک بخش از جامعه ایران را نمایندگی می کنند، خارج شوند؛ و با توجه شرایط بسیار وخیم و بحرانی کنونی، به مسئولیت ملی خود عمل نمایند و در راستای تشکیل کنگره ملی با شورای مدیریت گذار همگام شوند.

🔸به همین علت در راستای این استراتزی ما وارد گفتگو با حزب دمکرات کردستان ایران شدیم و حزب چپ و مشروطه نیز دعوت ما را پذیرفته اند و آمادگی خود را برای آغاز گفتگو اعلام کرده اند.

🔸در ادامه آقای شهدایی مجددا بر معیار های کلی شورای مدیریت گذار برای حضور احزاب در این گفتگوها تاکید کرد. وی گفت: در کنار شروط شورای گذار که در اسناد ما آمده اند، باید این احزاب از یک مقبولیت و پایگاه اجتماعی نسبی برخوردار باشند. شروط چهارگانه شورای مدیریت گذار برای گفتگو با احزاب نیز به این ترتیب هستند.

✔️به رسمیت شناختن تمامیت ارضی ایران؛
✔️اعتقاد به سکولار دمکراسی؛
✔️پذیرش مفاد بیانیه جهانی حقوق بشر؛
✔️قطعیت عبور از این نظام و باور به اصلاح ناپذیر بودن آن.

🔸آقای شهدایی در پایان این بخش از صجبت های خود گفت که شرط ما برای ورود به گفتگو با احزاب اتنیک ایرانی پذیرش اصل تمامیت ارضی ایران و تعهد و مسئولیت در قبال سرنوشت ملی همه ایرانیان است.

🎙فرازهایی از این گفتگو را در فایل یک ساعته صوتی زیر گوش کنید

ویدیو کامل برنامه سه ساعته در سایت گذار (https://bit.ly/3ajLVWt) موجود است
🆑 @IranTC_Official

Telegram (https://t.me/goitc/85)
irantc

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
✅ پیام #محمد_نوریزاد در هنگام بازگشت به زندان: ما تا زنده ایم نسبت به «ملا» معترضیم

آقای نوریزاد در این فیلم و هنگام رفتن به زندان گفت؛ من به محض ورود به زندان اعتراضم را آغاز می کنم، و اینبار دیگر به بازنمی گردم تا آزادی کامل و آزادی وطنم و جارو کردن ملاها از این سرزمین …. محمدنوریزاد با انتشار ویدئویی راهی زندان شد و …

خبر
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ – تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی رازی

کارگران پتروشیمی رازی در اعتراض به ممنوع الورود شدن تعدادی از کارگران دست از کار کشیدند و مقابل حراست مجموعه اعتراض کردند.

خبر
بری روزن، از اعتصاب غذا کنندگان در واکنش به مذاکرات برجام : «معصومه ابتکار یک بازجوی عصبانی و خشن بود

بری روزن، از بازماندگان گروگانگیری سال۱۳۵۸ سفارت آمریکا در تهران: «معصومه ابتکار یک بازجوی عصبانی و خشن بود و روز آخر قبل از خروج از ایران، من را بازجویی کرد و گفت اگر در مورد ما بد بگویی، جلوی خروج تو را می‌گیرم.امروز فرزند او در آمریکاست» بری روزن با اشاره …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: