🔶گفتگوی آقای یزدان شهدایی، معاون اداری شورای مدیریت گذار با مهستان سکولار دموکراسی به میزبانی دکتر اسماعیل نوری علا

نامه های وارده

گفتگوی آقای یزدان شهدایی، معاون اداری شورای مدیریت گذار با مهستان سکولار دموکراسی به میزبانی دکتر اسماعیل نوری علا ، در باره سیاست و استراتژی شورای مدیریت گذار برای گفتگو و مذاکره با احزاب و نیروهای اپوزیسیون
.
🔸ایشان در آغاز این گفتگو، با اشاره پروسه شکل گیری شورای مدیریت گذار و اسناد آن، گفت: شورای گذار از همان ابتدا، خود را بعنوان یک آلترناتیو و نه یک حزب معرفی کرده است؛ آلترناتیوی که می خواهد در راستای استراتژی بسیج نیروهای سیاسی برای تشکیل کنگره ملی که از درون آن یک دولت موقت شکل می گیرد، تلاش کند.

🔸آقای شهدایی در ادامه تاکید کرد که ما در شورای مدیریت گذار معتقدیم که دوران فروپاشی این نظام آغاز شده است و اقتدار آن مورد سوال قرار گرفته و جامعه ایران نیز روز به روز فاصله خود را با حکومت بیشتر میکند، بطوریکه می توان گفت که امروزه “گذار” تبدیل به یک گفتمان غالب شده است.

🔸وی در ادامه صحبت های خود مطرح کرد که اگر ما به آستانه گذار نزدیک شویم، جامعه ایران نیازمند یک الترناتیو قوی خواهد بود تا در صورت فروریزی اقتدار کامل رژیم، جامعه و کشور به فروپاشی و اضمحلال کشیده نشود. به همین علت ما در ارتباط با برخی از نیروهای اپوزیسیون سعی می کنیم زمینه های لازم را جهت تشکیل کنگره ملی و سرانجام تشکیل دولت موقت فراهم آوریم. اما چون ما در ایران نیستیم بهترین روش این است که در خارج کشور از طریق گفتگوی مستقیم این کار انجام گیرد. تلاش ما این است که در این گفتگوها بر ضرورت تشکیل کنگره ملی قبل از اضمحلال کامل این رژیم تاکید کنیم و با دیگر احزاب و نیروهای اپوزیسیون به یک تفاهم برسیم.

🔸آقای شهدایی در ادامه صحیت خود گفت که ما تلاش می کنیم این موضوع را صراحتا با احزاب در میان بگذاریم که از چارچوب برنامه های حزبی خود، که فقط یک بخش از جامعه ایران را نمایندگی می کنند، خارج شوند؛ و با توجه شرایط بسیار وخیم و بحرانی کنونی، به مسئولیت ملی خود عمل نمایند و در راستای تشکیل کنگره ملی با شورای مدیریت گذار همگام شوند.

🔸به همین علت در راستای این استراتزی ما وارد گفتگو با حزب دمکرات کردستان ایران شدیم و حزب چپ و مشروطه نیز دعوت ما را پذیرفته اند و آمادگی خود را برای آغاز گفتگو اعلام کرده اند.

🔸در ادامه آقای شهدایی مجددا بر معیار های کلی شورای مدیریت گذار برای حضور احزاب در این گفتگوها تاکید کرد. وی گفت: در کنار شروط شورای گذار که در اسناد ما آمده اند، باید این احزاب از یک مقبولیت و پایگاه اجتماعی نسبی برخوردار باشند. شروط چهارگانه شورای مدیریت گذار برای گفتگو با احزاب نیز به این ترتیب هستند.

✔️به رسمیت شناختن تمامیت ارضی ایران؛
✔️اعتقاد به سکولار دمکراسی؛
✔️پذیرش مفاد بیانیه جهانی حقوق بشر؛
✔️قطعیت عبور از این نظام و باور به اصلاح ناپذیر بودن آن.

🔸آقای شهدایی در پایان این بخش از صجبت های خود گفت که شرط ما برای ورود به گفتگو با احزاب اتنیک ایرانی پذیرش اصل تمامیت ارضی ایران و تعهد و مسئولیت در قبال سرنوشت ملی همه ایرانیان است.

🎙فرازهایی از این گفتگو را در فایل یک ساعته صوتی زیر گوش کنید

ویدیو کامل برنامه سه ساعته در سایت گذار (https://bit.ly/3ajLVWt) موجود است
🆑 @IranTC_Official

Telegram (https://t.me/goitc/85)
irantc

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گزارشی از وضعیت بد پروژه ها!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، نامه ای از سوی کارگران چند پروژه برایمان ارسال شده است که توجه تان را به آن جلب می کنیم: در این چند ماه در مورد وضعیت همه گروهای شغلی پروژه ای صحبت شد به جز نفرات دفتری. پیمانکاران حقوق نفرات دفتری رو افزایش ندادند …

خبر
ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد. در این شماره می خوانید: اطلاعیه های سندیکاهای کارگری ص۱ گزارشات کارگری از واحدهای تولیدی سراسر ص۱۴ زحمتکشان و هزینه ای که باید به دوش بکشند! ص۲۷ تا حق …

خبر
توزیع شیر فاسد بعنوان سهیه روزانه رانندگان، توسط مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

فیلم ارسالی به سندیکا از طرف راننده شرکت واحد

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: