🔶 اسماعیل بخشی: محمد خاتمی صادق نیست٬ ما معترضیم و رای نمی‌دهیم!

🔶 اسماعیل بخشی: محمد خاتمی صادق نیست٬ و همه کسانی که مثل او فکر می‌کنند صداقت ندارد
ما معترضیم و رای نمی‌دهیم!

اسماعیل بخشی همراه با دکتر حسین راغفر در اتاق کلاب هاوس ایرانیان در یک سخنرانی پیرامون «خصوصی‌سازی و اعتراضات» شرکت کرد. وی در بخشی از سخنرانی خود به موضوعات انتخابات پرداخت و از جمله گفت:

🔸این‌ها همه دروغ و فریب است. می‌گویند چرا مردم دیگر حاضر نیستند رای بدهند. رای دادن در ایران اعتراضی است. همه چیز در ایران اعتراضی است. مردم هر بار یک روش و شیوه‌ای را انتخاب می‌کنند برای اعتراض. یک دوره‌ای رای دادند، مثلا سال ۸۸ می‌گویند بالاترین حضور در انتخابات بود. این‌ها می‌گویند حضور در انتخابات یعنی این که مردم می‌خواهند به مقبولیت نظام رای بدهند. در حالی که سال ۸۸ که آن همه آدم شرکت کردند، بحث آن‌ها اعتراضی بود. امسال که هیچ کس ممکن است پای صندوق رای نیاید، باز هم اعتراضی است. به مردم می‌گویند یک اصل دموکراسی – همین اصل انتخاب مانده و اگر شرکت نکنید دیگر این را هم از دست می‌دهیم… مگر تا حالا بوده، چی بوده؟ چه اصل دموکراسی؟ فقط برای آن‌ها؟ ما را سرکوب می‌کنند. یک روز کارگر ما در ایران داریم؛ در آن روز هم نگذاشتند صدایمان در بیاید، آن همه مردم را گرفتند. یک تبریک هم حتی توی صدا و سیما نگفتند، یک روز متعلق ما را هم امنیتی کردن، نکته‌ی جالب توجه این که کاندیدایی که در انتخابات شرکت کرده‌اند و تایید صلاحیت هم می‌شوند، همه‌شان رزومه امنیتی دارند و در سرکوب‌ها نقش دارند و از خدایشان هم هست، بعد می‌آیند چهره‌ی زیبا به خودشان می‌گیرند و می‌گویند بیایید به یکی از این‌ها که سرکوب‌تان کرده است رای بدهید. مسخره است. مردم نادان نیستند، شعور دارند، و رای نمی‌دهند، به کی رای بدهند؟ چیزی قرار نیست تغییر بکند. من به مردم می‌گویم، ما معترضیم و رای نمی‌دهیم ولی روی پای خودتان بایستید. جامعه‌ای که امیدش به یک شخص رئیس جمهور باشد، و خیال کند ما رای بدهیم یک شخص بیاید منجی بشود برایمان، هرگز امیدش تحقق پیدا نمی‌کند، مگر این که ما خودمان نهادهای اجتماعی را قوی کنیم، تشکل‌های اجتماعی را قوی کنیم، تشکلات کارگری را ایجاد کنیم و روی پای خودمان بایستیم و برای خودمان تصمیم بگیریم.

🔸اسماعیل بخشی در قسمت دیگری از صحبت‌هایش خطاب به تاج‌زاده – که در این اتاق حضور داشت – گفت: به دوستان اصلاح‌طلب که این همه پافشاری می‌کنند و فکر می‌کنند ما دشمن خونی‌شان هستیم، می‌گویم، چطور می‌خواهید اینجا اصلاحات ایجاد کنید…. به چه امیدی؟ با چه پشتوانه‌ای؟ این همه به به و چه چه دور آقای تاج‌زاده که بله آقای تاج‌زاده آمده، حالا بیاییم… برای چیست؟ آقای تاج‌زاده خودش هم از همه‌ی عالم بهتر می‌داند که تایید صلاحیت نمی‌شود و حضورش با اهداف دیگری است که خودش می‌داند. فرض کنیم این آقا را تایید صلاحیت هم کردند و خود این آقا شد رئیس جمهور. نظرات تندی هم دارد. آقای تاج‌زاده! شما مرید آقای خاتمی هستید. آقای خاتمی زمانی که زدند بیرون، گفت من یک تدارکچی بودم. کسی که تجربه‌ی ریاست جمهوری در این سیستم را دارد و بعد می آید می‌گوید من یک تدارکچی بودم یقه مرا نگیرید و بعد دوباره می‌آید و می‌گوید رای بدهید و از یک کاندیدای دیگر اعلام حمایت می‌کند، این آدم صادقی نیست و همه‌ی کسانی که این شکلی دارند فکر می‌کنند، صداقت ندارند. وقتی چیزی را تجربه کردی و متوجه شدی تهش هیچ چیزی نیست، دوباره بیایی و با کسان دیگری بخواهی تجربه کنی، این دیگر فریب است. این دیگر درجا زدن است.

🔸مردم خودشان را می‌فهمند، می‌دانند راه‌شان کجا است، باید احترام گذاشت به مردم، باید احترام گذاشت به خواست مردم، اگر تصمیمی گرفتند نگوئید نادانند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: