🔶 بیانیه مشترک براى آزادی زندانیان سیاسى، لغو احکام اعدام و پشتیبانى از مبارزات کارگران

بیانیه ها

ایرانیان خارج از کشور در بیانیه‌اى بر ضرورت حمایت از اعتصاب کارگران هفت تپه و اعتصابات سراسرى در بیش از ۴٠ شهر، تاکید کردند.

🔸بیش از چهار دهه ازعمر ننگین جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد. جمهوری اسلامی از همان اولین روزهای حاکم شدن از حربه زندان، شکنجه و اعدام، برای مرعوب کردن توده‌ها و قلع و قمع مردم و اپوزیسیون مخالف نظام به‌صورت سیستماتیک استفاده کرده و می‌کند. در شرایط فعلی، بحرانی همه جانبه و چند وجهی نظام ناکار آمد را در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی فلج کرده است. مبارزه و مقاومت مردم عاصی از گرسنگی، کرونا و استبداد در اشکال مختلف علیه وضعیت موجود همچنان ادامه دارد. در خاورمیانه نیز شاهد تظاهرات مردم جان به لب رسیده لبنان علیه دولت رانت خوار، فاسد، ورشکسته و اسلام سیاسی و در راس آن حزب‌الله لبنان هستیم و دست تظاهر کنندگان لبنان برای آزادی و برابری را به گرمی می‌فشاریم و از مبارزات‌شان پشتیبانی می‌کنیم.

🔸امروز کارگران، معلمان، زنان، دانشجویان، فرودستان شهری، کشاورزان و فعالین مدنی در کنار نویسندگان و هنرمندان برای احقاق حقوق خویش و برای آزادی و برابری و علیه زندان‌، شکنجه و اعدام پیکار می‌کنند و براین باورند که بدون آگاهی و ساماندهی خویش درمحیط کار و زندگی به رهایی و دمکراسی نخواهند رسید.

🔸بیش از ۴۳ اعتصاب کارگری، اعتصاب کارکنان، پرستاران و کادر بهداشت، کارگران و کارکنان شرکت نفت و همچنین اعتصاب شکوهمند کارگران هفت تپه باهمراهی بسیاری از خانواده‌ها درشصت و سومین روز اعتصاب همچنان در هوای سوزان ۵۰ درجه وعلیرغم خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا، برای خلع ید از خصوصی‌سازی و دیگر خواست‌هایشان، از جمله حق تشکل، دریافت حقوق معوقه وبازگرداندن کارگران اخراجی به کار و…ادامه دارد.

🔸رژیم سرکوب، غارت و چپاول و شکنجه جمهوری اسلامی در کنار زندان و اعدام از حربه تهدید علیه خانواده‌های زندانیان سیاسی استفاده کرده و زندانیان را در بدترین شرایط تحت فشار و ضرب و شتم قرار داده است. بسیاری از زندانیان سیاسی در زندان‌های تهران، اهواز، ارومیه، زنجان، مشهد و… به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بعضا به‌علت وخامت حال‌شان به بیمارستان منتقل شده‌اند. جمهوری اسلامی وا مانده و درمانده در برابر مقاومت و مبارزه شهروندان ایران کمر به نابودی زندانیان سیاسی بسته است. اعدام دو زندانی سیاسی، هدایت عبدالله پور و مصطفی سلیمی در هفته‌های اخیر زنگ خطری علیه جان زندانیان محکوم به اعدام خیزش دی ماه ۹۶ و آبان ٩۸ است. هم چنین درروزهای گذشته رژیم با شلیک هجده گلوله به خانه محمد خنیفر، نماینده کارگران هفت تپه اقدام به ترور او نمود که خوشبختانه این ترور ناموفق ماند. این حادثه ما را بیشتر نگران جان کارگران اعتصابی می‌سازد.

🔸فراموش نکنیم که در همین روز ها در سال ۶۷ بدستور خمینی جلاد هزاران زندانی سیاسی محکوم به حبس را دوباره در بیدادگاه‌های اسلامی که فقط چند دقیقه طول می‌کشید به اعدام محکوم کرده و بدار آویختند تا خیال‌شان از مقاومت زندانیان سیاسی راحت شود. اما امروز نسل دیگری نه فقط در کارخانه، مدرسه، دانشگاه، درخیابان‌ها و محل کار، بلکه حتا در زندان و در شکنجه‌گاه‌ها با مبارزه و مقاومت خود، رژیم را به چالش کشیده‌اند.

کینه رژیم اسلامی از زندانیان سیاسی را دست کم نگیریم و یک صدا برای آزادی بدون قید وشرط همه زندانیان سیاسی بکوشیم. ویروس کرونا و رژیم اسلامی بدتر از کرونا جان زندانیان سیاسی را تهدید می‌کند، با حمایت خود متحدا از مبارزات کارگران و سایر اقشار مردم برای حقوق و خواست‌های سیاسی و معیشتی‌شان حمایت کنیم و صدای دادخواهی زندانیان سیاسی باشیم.

در ضمن به اطلاع همگان می‌رسانیم که ما به‌عنوان این چهار نهاد در تاریخ ۵ سپتامبر ٢۰٢۰ در سال‌گرد قتل عام زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ و تابستان ۶٧ در شهرهای برلین، هانوفر و اشتوتگارت برای گرامی‌داشت کشته شدگان چهار دهه اخیر، علیه فراموشی و برای دادخواهی اقدام به برگزاری آکسیون‌های خیابانی هم زمان خواهیم نمود. بدین وسیله از همه نهادهائی که با مضمون این بیانیه توافق دارند دعوت می کنیم که با هم در کشورهای مختلف جهان با توجه به امکانات و زمان، به برگزاری چنین آکسیونی‌هایی با فراخوان‌های واحد شهری خود اقدام نمائیم. در صورت تمایل پیشنهاد می‌نماییم اسامی نهادهای برگزارکننده نیزدر این لیست درج شود.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد!

اعدام، شکنجه، زندان ممنوع باید گردد!

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران!

زنده باد آزادی و برابری!

کمیته دفاع از زندانیان سیاسی در ایران- برلین

کانون پناهندگان سیاسی ایران- برلین

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
بهنام محجوبی درویش زندانی: اینها قصد کشتن مرا دارند، من اجازه نمی دهم

بهنام محجوبی: اینها قصد کشتن مرا دارند، من اجازه نمی دهم، دست به اعتصاب غذا میزنم تا بمیرم! «بهنام محجوبی»، درویش زندانی، در فایلی صوتی از شکنجه‌ شدن خود و وضعیت غیرانسانی در بیمارستان روانپزشکی امین آباد خبر داد: «من را به شکل صلیب به تخت بستند. آمپول و قرص …

خبر
🔴نامه‌ی شماری از نویسندگان به انجمن جهانی قلم؛ آزادی فوری نویسندگان و روزنامه‌نویسان در بند را بخواهید

تعدادی از اساتید دانشگاه و نویسندگان سرشناس ایرانی با امضای نامه ای مشترک خطاب سرگشاده به انجمن جهانی قلم و سازمان های مدافع حقوق بشر با اشاره به بازداشت بکتاش آبتین، کیوان باژن و رضا خندان مهابادی، اعضای کانون نویسندگان و نیز خبرنگار و پژوهشگر جامعه‌شناسی، خسرو صادقی بروجنی از …

خبر
نامه انتقادی دکتر ناصر فهیمی زندانی سیاسی به عملکرد رژیم و قوه قضاییه در حق زندانیان

ناصر فهیمی پزشک کرد زبان زندانی سیاسی عقیدتی محبوس در زندان تهران بزرگ طی بیانیه ای نسبت به اقدامات خصمانه رژیم دیکتاتور اخوندی با همکاری قوه قضاییه بر علیه زندانیان،معترضان و عدالت خواهان، بیان نمود: قوه قضاییه به عنوان یک بخش اصلی از دستگاه رژیم تروریست ایران،با اقداماتی ازجمله، برگذاری …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: