🔶 بیانیه کارگران نیشکر هفت تپه : حق کارگران، سرگردان بین پاستور و بهارستان! راه چاره اعتراض خیابانی است

خبر

🔸بیایید خودمان در خیابان برای روحانی و جهانگیری حکم صادر کنیم! بیایید برای همان وعده کارگری خودمان یعنی تجمعات بی پایان اقدام کنیم. همه خبر داریم که کارگران مناطق دیگری در خوزستان هستند که معترضند و ما با هم… همکارانی که با شروع اعتراضات خیابانی موافق هستند در میان سایر همکاران در بخش‌های مختلف صحبت و هماهنگی کنند تا برای شروع تجمعات آماده شویم.

🔸درباره متن منتشر شده توسط همکاران درباره خبر استعفای رئیس سازمان خصوصی‌سازی، می‌خواهیم بگوییم که راه چاره انجام اعتراضات عملی در مقابل همه این‌ها است. به نظر ما بهارستان ومجلسی‌ها در مقابل وزیر و روحانی و جهانگیری و پاستوری‌ها کاری نخواهند کرد.

🔸روحانی و جهانگیری برای نگه داشتن نورچشمی‌های خودشان یعنی بخش خصوصی فاسد و اختلاس‌گر در هفت تپه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند. بی‌خود نبود وقتی که جهانگیری در مناظره‌های انتخاباتی ریاست جمهوری‌شان بیشترین تاکید را بر خصوصی‌سازی می‌کرد. جهانگیری خوب می‌دانست که تیم روحانی و او در این مدت باقی مانده باید هر چه در توان دارند برای تثبیت منافع خودشان انجام دهند و برادرش مهدی جهانگیری که شریک اسدبیگی‌ها بود باید آخرین غارت‌هایش را انجام دهند که اگر قرار شده دسته جمعی به کانادا بگریزند٬ به اندازه‌ی تمام طایفه و فامیل‌شان برای مفت چرخیدن و خوردن در کانادا ثروت داشته باشند.

🔸حالا هم پاستور نشینان عاشق بایدن، تمام تلاش خودشان را می‌کنند که وزیر اقتصادشان تا جایی که می‌تواند ماجرای خلع ید را عقب بی‌اندازد. آنها فکر می‌کنند تا مدت باقی مانده از دولت‌شان مقاومت کنند و بعد برای گریز به کانادا به همراه اسدبیگی‌ها به سرعت اقدام کنند. قوه قضائیه هم نهایت همکاری با این باند مخوف را کرده است و مقادیر زیادی از ثروت‌های اختلاس شده را برایشان آزاد کرده است و همه چیز برای فرار آماده است.

🔸در این میان مجلسی که سه ماه قبل گفته بود در صورت انجام نشدن سریع خلع ید وزیر را استیضاح می‌کند٬ کماکان به صدور بیانیه و تهدید نامه و توئیت‌های بدون خرج و بی‌عاقبت ادامه می‌دهد. این‌طور بازی را ادامه می‌دهند که بگویند بین پاستور و بهارستان دره‌ی عمیقی است! اما دره‌ای در کار نیست. یک راه مسیر ارتباطی و همکاری دو طرفه بین این دو برقرار است و حق کارگران هفت تپه در این اتوبان دو طرفه پاستور-بهارستان سرگردان مانده است.

🔸ریاست انقلابی و مسلح مجلس یعنی قالیباف به خوزستان هم آمد و اشک چند آدم ستم دیده را هم درآورد و نمایشی تمام عیار برپا کرد و رفت! معاون مجلس بهارستان هم به سفرهای تفریحی به مناطق محروم ادامه می‌دهد! اما معلوم نیست چرا این مجلسی که آن‌همه عطش داشت که خود را مدافع حقوق مردم معرفی کند به یکباره بادش خوابید! معلوم نیست؟ رئیس کمیسیون نودش بلافاصله به اسدبیگی‌ها متصل شد و لابد یواشکی درگوش نظام موسوی و نادری گفته است: بچه‌ها وصل شدیم. من که در راه مستفیض شدنم شما هم بیایید.

🔸مملکت عدالت اسلامی یعنی پاسکاری حقوق مردم دقیقا در نقطه تلاقی سه قوا ! سه راه سرگردانی! مجلس- قضا-دولت!

🔸وقتی به همکاران هشدار دادیم که این مسئولین و این وعده‌ها فقط برای آرام کردن اعتراض ما است و هدف دیگری ندارد٬ برخی همکاران می‌گفتند کمی صبر کنیم اگر نشد این‌بار برای همیشه اعتراضات را از سر می‌گیریم.

🔸همکاران عزیز! تا طوفان نکنیم این خاشاک را همیشه در مسیرمان خواهیم داشت و ما را خواهد آزرد. آبان‌ماه وعده‌هایشان کجا و آبان‌‌ماه قیام عمومی ما کجا!؟

🔸آبان‌ماه وعده‌هایشان تمام شد و خلع ید را اجرا نکردند و مجلس هم نمایش استیضاح را به تعویق انداخت و قضاییه هم نمایش محاکمه را.

🔸آبان‌ماه قیام ما یک سال قبل بود و هنوز صدایش به گوش می‌رسد.

🔸همکاران! روحانی و جهانگیری آخرین تلاش خود را هم کردند و حتی رئیس سازمان خصوصی‌سازی که فهمیده بود آش چقدر شور است و فساد تا کجا عمیق است را برکنار کردند. پس منتظر چه باید باشیم ؟ هیات داوری؟ بیایید تمام این داوری‌ها را خودمان بکنیم و قضاوت‌شان کنیم. در خیابان…

🔸بیایید خودمان در خیابان برای روحانی و جهانگیری حکم صادر کنیم! بیایید برای همان وعده کارگری خودمان یعنی تجمعات بی پایان اقدام کنیم. همه خبر داریم که کارگران مناطق دیگری در خوزستان هستند که معترضند و ما با هم…

🔸همکارانی که با شروع اعتراضات خیابانی موافق هستند در میان سایر همکاران در بخش‌های مختلف صحبت و هماهنگی کنند تا برای شروع تجمعات آماده شویم.

جمعی از کارگران هفت تپه از بخش های مختلف- پنج شنبه – ۲۹ آبان ۱۳۹۹
انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: