🔸بنا بر دعوت کمیسیون روابط خارجی پارلمان آلمان در روز پنج شنبه ۳۰ ژانویه دیداری بین هیئت نمایندگی شورای مدیریت گذار با جمعی از نمایندگان پارلمان آلمان در محل بوندستاگ (پارلمان آلمان) صورت گرفت.

🔸هيئت نمایندگی شورای مدیریت گذار مرکب بود از:خانم گلاله شرفكندى، آقايان حسن شریعتمداری، فريدون احمدى، شهريار آهى، يزدان شهدايى و مهران براتى.

🔸از سوی پارلمان آلمان نمایندگان زیر در این دیدار شرکت داشتند:
نایب رئیس پارلمان آلمان Claudia Roth
سخنگوی سیاست خارجی حزب سبزها Omid Nouripour
نماینده حزب سبزها Otmar Van Holz
نماینده حزب دموکرات مسیحی Frank Heinrich
نماینده جزب چپ آلمان Stefan Liebich
نماینده حزب چپ آلمان Sevom Dagdelen
نماینده حزب لیبرال آلمان Bijan Djir- Sarai

🔸جلسه راس ساعت ١١ صبح آغاز شد و تا ساعت ١٢:٤٥ ادامه يافت. از ابتداى ورود هیئت شورای مدیریت گذار تا پايان جلسه یک تیم خبرنگاری از سوی تلویزیون یک آلمان، برنامه آئینه جهان (ولت اشپیگل)، حضور داشت و مصاحبه اى هم با آقایان امید نورى پور و مهران براتى انجام داد كه روز يكشنبه ۲ فوریه ساعت ١٩:٢٠ پخش خواهد شد.

🔸جلسه با معرفى اعضاى هيئت از طرف دبيركل و تشكر از دعوت از شورای گذار آغاز گرديد و به ترتيب آقايان شهريار آهى، مهران براتى، خانم گلاله شرفكندى و يزدان شهدايى به تشريح مواضع شورای مدیریت گذار در زمينه هاى ملى، بين المللى، تضیيقات قومى، فرهنگى و مذهبى و همچنين استراتژاى گذار پرداختند. دور دوم گفتگوها با پرسش و پاسخ اغاز شد.

🔸پرسش های نمایندگان پارلمان آلمان عمدتا معطوف بود به سیر روندها و نوع تحولات سیاسی در ایران و منطقه و نیز نظر خواهی در مورد نحوه تنظیم مناسبات با جمهوری اسلامی. دبير كل شورای گذار و ديگر اعضاى هيئت نمايندگى پیرامون هرکدام از موارد به پاسخگوئی و اظهار نظر پرداختند. نمايندگان مجلس اظهار علاقه كردند كه تماس هاى ما ادامه داشته باشد. در مورد تماس با نمايندگان پارلمان اروپا هم براى برقرارى ارتباطات لازم اظهار آمادگى شد.

✍️ دبیرخانه شورای مدیریت گذار
۱۱بهمن ۱۳۹۸
۳۱ ژانویه ۲۰۲۰

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: