🔶 فاسدترین سردار بالاخره به آرزوی خود رسید

کیا حمیدی

🔸ورود قالیباف به رقابت‌های انتخاباتی در سال ۱۳۸۴ به پشتوانه پول‌های کثیفی بود که وی از بابت زد و بند با قاچاقچیان موادمخدر و سوخت وارد ستاد انتخاباتی خود می‌کرد. تایید این موضوع را می‌توان به اظهارات حسن روحانی در مناظره‌های تلویزیونی سال ۱۳۹۶ ارجاع داد٬ که خطاب به وی گفت: « اگر پرونده سال ۸۴ آقای قالیباف که دست من بود و نگذاشتم پرونده بشود٬ و دعوا کردم با بعضی‌ها در دبیرخانه که نباید کسی مطلع شود، اگر آن مردانگی را نکرده بودم، هم اکنون شما اینجا ننشسته بودید». اما این مورد علیرغم تاکید فعالان سیاسی و برخی خبرنگاران هیچگاه از سوی مقامات قضایی پیگیری نشد، چرا که همشهری بودن قالیباف با رهبر ایران و نزدیکی وی با فرزندان خامنه‌ای حاشیه امنی برای وی ایجاد کرده است.

🔸رسیدن قالیباف به ساختمان بهشت و شهرداری تهران نیز به حمایت علنی بیت رهبری از وی بود. محمدی گلپایگانی شخصاً به همراه وی به شورای شهر رفت و از او به عنوان گزینه مناسب شهرداری حمایت کرد. البته باید اقرار کرد قالیباف یکی از بهترین مفسدان جمهوری اسلامی است که توانست از رانت سیاسی و فسادمالی برای خود تشکیلات حمایتی ایجاد کند. وی در دوران ۱۲ ساله شهرداری خود با پول پاشی در میان هیئات مذهبی٬ مساجد٬ حسینیه‌ها و همنشینی با مداحان٬ توانست پایگاهی از حامیان افراطی را برای خود فراهم کند و با فسادهای نجومی در املاک شهرداری توانست تشکیلاتی قوی برای خود فراهم سازد.

🔸املاکی که بیش از ۵۴ مورد آن توسط اسحاق جهانگیری در مناظرات انتخاباتی مطرح شد و اسناد و مدارک آن از سوی نمایندگان شورای شهر و محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران به مراجع قضائی ارجاع شد، اما هیچگاه قالیباف به هیچ دادگاه و محکمه‌ای برای بازپرسی و حتی به عنوان مطلع خوانده نشد. املاکی که نمونه‌هایی از آن را یاشارسلطانی خبرنگار فاش کرد٬ که چگونه سردار فاسد ملک ۲ میلیاردی در شمال تهران را به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان به نزدیکان خود داده، و از اموال شهرداری به کرات برای همسر و فرزندانش زمینه مالی فراهم ساخته است.

🔸فساد پسر قالیباف در مجموعه آموزشی «شمس‌‌الشموس» است که در منطقه سعادت‌آباد تهران واقع شده است٬ به همراه پرونده فساد ۱۲۰۰ میلیاردی وی در بنیاد تعاون سال ۹۴ برملا شد٬ و تشکیل پرونده قضایی هم صورت گرفت اما هیچگاه وی و فرزندش به دادگاه احضار نشدند.

مقاله کامل را در سایت گذار بخوانید

(https://iran-tc.com/fa/%D9%81%D8%B3%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%9B-%D9%81%D8%A7%D8%B3/)#شورای_مدیریت_گذار

@IranTC_Official

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: