🔶 مهندس حسن شریعتمداری :خامنه‌ای به شدت از قیام مردمی که نان ندارند می‌ترسد

 

 

مهندس حسن شریعتمداری دبیر کل شورای مدیریت گذار، در واکنش به سخنان رهبر جمهوری اسلامی گفتند:
خامنه‌ای از چیزهایی مثل کنترل تورم، ایجاد اشتغال و مسئله پولی و مالی صحبت می‌کند که همه در چهارچوب تلاش‌های لجوجانه او برای اقتصاد مقاومتی در مقابل ارتباط بسیار مخدوشی که با آمریکا برقرار کرده، غیرقابل حل هستند، و این‌ها را مسئله مجلسی می‌کند که هیچ تخصصی هم در این امور ندارند و هیچ ممارستی هم در این امور نمی‌تواند بکند.

🔸آقای شریعتمداری مداری در ادامه فرمودند که خامنه‌ای می‌خواهد بگوید که سیاست فشار حداکثری نتیجه عکس داده است و ما توانسته‌ایم با شرق، هم با روسیه و هم با چین، معاملات بزرگی را انجام بدیم، هم در سطح اقتصادی و هم در سطوح‌ نظامی همکاری‌های وسیع و استراتژیک داشته باشیم، از سوی دیگر هنوز مطمئن نیست که آیا چینی‌ها با وجود منافعی که با اسراییل، عربستان سعودی، ترکیه، روسیه و به‌خصوص با خود آمریکا دارد حاضر خواهند بود که ایران رو به عنوان یک متحد استراتژیک داشته باشند یا نه.

🔸دبیر کل شورای گذار در ادامه افزود، درباره انتخاب مجلس که حدود مشارکت را همه ایرانی‌ها می‌دانند. این مجلس با اشل‌های معمولی دموکراتیک، در حقیقت نماینده مردم ایران نیست، هرچند این حدود مشارکت هم در همه انتخابات سابق نشون داده شده که حداقل ده پونزده درصد تقلب در آن است، و اگر آن را هم کم کنید کاملا واضح است که این نمایندگانی که دستچین شده‌اند و حتی بیش از ۶۰نفر از نمایندگان دست‌چین مجلس قبلی هم کنار گذاشته شده‌اند، نماینده مردم نیستند. اگر ایشان راست می‌گویند تن به یک رفراندوم آزاد تحت نظارت‌های بین‌المللی بدهد، و نشان دهد که پایه‌های واقعی این نظام چند درصد است.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: