جمعی از جان به دربردگان زندان کهریزک در سال ۱۳۸۸ در نامه‌ای خطاب به خانواده‌ افرادی که در اعتراضات اخیر دستگیر شده‌اند خواستار اطلاع‌رسانی درباره وضعیت دستگیرشدگان شده‌اند. این نامه که به امضای رضا ذوقی، حمید حجار، مهرداد و سامان گنجی رسیده به خانواده بازداشتی‌ها توصیه‌شده تا در مورد عزیزانشان سکوت نکنند. متن کامل این نامه را در زیر می‌خوانید:

ما تعدادی از آسیب‌دیدگان کهریزک ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های دستگیرشدگان، صمیمانه درخواست می‌کنیم تا این عزیزان در مورد فرزندان خود سکوت نکنند. ما باید این حقیقت را بپذیریم که حکومت هیچ‌گاه، هیچ حق‌وحقوقی را برای کسانی که در این شلوغی‌ها بازداشت می‌شوند، قائل نمی‌شود و همیشه آن دسته از افرادی که نامی از آن‌ها در جایی منتشر نمی‌شود، بیشتر از دیگران مورد خطر هستند؛
اطلاع‌رسانی در مورد دستگیرشدگان بسیار حائز اهمیت است. وقتی خانواده‌ای درباره بازداشت عزیزش و این‌که در کجا و چگونه دستگیرشده با رسانه‌ها صحبت می‌کند، حکومت از سوی افکارعمومی موردسوال قرار می‌گیرد و دیگر به‌راحتی نمی‌تواند هر بلایی که خواست بر سر بازداشتی‌ها بیاورد. خانواده‌های گرامی سکوت نکنید. سکوت شما به حکومت و نیروهای امنیتی فرصت می‌دهد تا عقده‌های خود را بر سر عزیزان شما خالی کند.

در موارد مشابه همیشه اطلاع‌رسانی در جهت حفظ حقوق بازداشتی‌ها کمک‌کننده بود. اکنون ایرانی‌های بی‌شماری در خارج از کشور منتظر در تلاش هستند تا صدای شما عزیزان باشند، این شاید بیشترین کمک هم‌وطنان در خارج از ایران باشد.

درنهایت ما از تمام خانواده‌هایی که عزیزانشان دستگیر شدند خواهش می‌کنم تا به هر طریقی که برایشان امکان دارد با رسانه‌ها ارتباط برقرار کنند و درباره بازداشت آن‌ها اطلاع‌رسانی کنند.
#اخبار_ایران #اعتراضات_پاییز_۹۸ #اعتراضات_سراسری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: