🔹زندانیان گمنام: علی ستوده ۱۹ ساله برای پخش اعلامیه درباره گرانی، به ۵ ماه حبس محکوم شد

خبر

 

ه پسرم افتخار می‌کنم. پسرم کار مهمی به خاطر ملت و گرانی انجام داده. این کوچک‌ترین کاری بود که می‌توانست انجام دهد. فقط درباره گرانی و بنزین اعلامیه پخش کرده. ماشاالله پسر من خیلی شجاع است. خدمت سربازی را هم معاف و کفیل من شد. ولی کار پیدا نمی‌کند. وگرنه سر کار می‌رفت. خودم کار می‌کنم؛ در خانه‌های مردم.»

«فریده کرمی» مادر #علی_ستوده که حتی روی تلفنش ابزارهای اجتماعی را هم ندارد، بعد از چندین روز تلاش، توانست با رسانه ارتباط بگیرد تا درباره بازداشت و حکم زندان پسرش، اطلاع‌رسانی کند. میان صحبت‌هایش بارها تکرار کرد که «به پسرم افتخار می‌کنم.»‌ زنی که یک دهه است از همسرش جدا شده و در روستای «قلعه» واقع در شهرستان «قروه» سه فرزندش را با کار کردن در خانه‌های مردم، بزرگ کرده است. حالا پسرش به زندان افتاده است و او می‌خواهد اطلاع‌رسانی کند.

علی ستوده شهروند اهل قروه حدود ۱۵ روز پیش توسط ماموران نیروی انتظامی در منزل بازداشت و به بازداشتگاه نیروی انتظامی این شهر منتقل شد.

آقای ستوده پس از یک شب از بازداشتگاه این نهاد به زندان قروه منتقل شده بود.

گفته می‌شود ماموران در زمان بازداشت منزل این شهروند را مورد بازرسی قرار داده و برخی وسایل شخصی ازجمله تلفن همراه او را ضبط کرده و با خود بردند.

علی ستوده ۱۹ سال دارد و از زمان بازداشت تاکنون از حق داشتن وکیل محروم بوده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
#منصوراسانلوکارگرسندیکالیست و سخنگوی جنبش همبستگی ستمدیدگان دادخواه : #نه_به_انتصابات۱۴۰۰ را شروع به پخش کنیم.

#نه_به_انتصابات۱۴۰۰ را شروع به پخش کنیم. بیاییم به جای جر و بحث کار گروهی و مشترک کنیم. با توجه به قانون اساسی رژیم اسلامی تمامی انتخابات های نمایشی رژیم انتصابات بوده است. چون اصل ولایت فقیه بر همه ی اصول دیگر حاکم است. با یک فرمان حکومتی و یا دستور …

خبر
روز زن را در ۸ مارس گرامی میداریم گفتگوی رضا اسماعیلی با چهار زن مبارز

درود بر سامانه همبستگی ملی ایرانیان که برای همبستگی همه براندازان آزادی خواه و دموکراسی خواه تلاش می کند. سپاس از رضا اسماعیلی که این مصاحبه های همگرایانه را مدیریت میکند. منصور اسانلو کارگر سندیکالیست و سخنگوی جنبش همبستگی ستمدیدگان دادخواه ایران و عضو سامانه همبستگی ملی ایرانیان #خبرگرصدای بی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: