🔹عسل محمدی از فعالان کارگری و از اعضای هیات تحریریه نشریه اینترنتی «گام» : تشدید سرکوب‌ها ما را مقاوم‌تر می‌کند

نامه های وارده

در روزهای پس از آبان ۱۳۹۸، فشارها بر فعالان مستقل و سندیکاهایی که این فعالان را نمایندگی می‌کنند تشدید شده است و حتی وعده‌های پیش‌تر مسوولان قضایی برای تجدیدنظر در شیوه برخورد با پرونده فعالان کارگری فراموش شده است. احکام سنگین قضایی و زندان‌های طویل‌المدت، صدور اجراییه برای اجرای احکام، احضارها و افزایش تماس‌های منظم تلفنی تهدید‌آمیز ازجمله نشانه‌های تشدید فضای سرکوب است.
«عسل محمدی»، از فعالان کارگری و از اعضای هیات تحریریه نشریه اینترنتی «گام» که در جریان سرکوب جنبش کارگری هفت‌تپه دو بار بازداشت و با قید وثیقه سنگین آزاد شد ازجمله این فعالان مستقل است که حکم ۵ سال زندان قابل اجرای او تایید شده است و در صورت صدور اجراییه باید برای تحمل ۵ سال زندان به زندان برود. خانم محمدی می‌گوید تشدید فضای ارعاب او و سایر فعالان مستقل را تسلیم نمی‌کند و تنها مقاومت آن‌ها را بیشتر می‌کند و تشدید تلاش آن‌ها برای یافتن راه‌های مناسب برای شکستن هیمنه فضای سرکوب را در پی دارد.

عسل محمدی:

زمانی که من در زندان بودم برایم به بهانه کمپین هفت‌تپه و این‌که در مدتی که به قید وثیقه آزاد بودم به فعالیت‌های به گفته آنان معاندانه خودم ادامه داده‌ام، پرونده جدیدی برایم تشکیل داده‌اند. حدود یک هفته پیش هم پیامکی دریافت کردم که خبر می‌داد شعبه بازپرسی من هم تعیین شده است. پرونده‌ام به شعبه ۷ بازپرسی اوین نزد بازپرس «شاه‌محمدی» ارجاع داده شده است.

🔺هیراد، فرید و رهام را بدون این‌که حتی تجمع خاصی شکل بگیرد یا کاری جز ایستادن کنار خانواده ما انجام داده باشند، به اتهام اخلال در نظم عمومی بازداشت کردند. این بچه‌ها ۲۴ روز در بازداشت ماندند که ۲۰ روز آن را در انفرادی بودند و برای هرکدام پرونده سنگینی درست کردند؛ مثلا به آن‌ها اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی زدند آن‌هم بر اساس پرونده‌ای که از فعالیت‌های سالهای اخیر این بچه‌ها درست کرده‌اند.
حضور آنها کنار خانواده‌های ما بیشتر از آن‌که جنبه سیاسی داشته باشد، جنبه رفیقانه و دوستانه‌ای داشت.

🔺من برای سه اتهام بازجویی شدم، کیفرخواست من هم بر اساس همان سه اتهام نوشته شد و در دادگاه هم برای همان سه اتهام دادگاهی شدم، اما دو هفته بعدش برای چهار اتهام حکم گرفتم!
🔺احکام تجدیدنظر برای همه ما، به‌استثنای #علی_نجاتی ، زندان ۵ ساله است و پرونده هم به اجرای احکام ارسال شده است؛ اما برای دادخواست تجدیدنظر آقای نجاتی علی‌رغم پیگیری‌های مکرر «فرزانه زیلایی»، وکیل ایشان، هنوز تعیین شعبه نشده است.

🔺حکم تجدیدنظر #محمد_خنیفر ظاهرا فقط برای هماهنگ کردن احکام همه متهمان باهم فقط یک سال کاهش یافت. وضعیت کاری او و «اسماعیل بخشی» هم خیلی مبهم است و بدون قرارداد رسمی به سرکار برگشته‌اند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند

شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند بجای والدین خود، با به دست گرفتن بنرهای #فریاد_کارگران_گرسنه و #از_یاد_رفته خشم و نا امیدی خود را نسبت به مسئولان ابراز کردند. #فریاد_کارگران_گرسنه

خبر
مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده، به بیدادگاه احضار شد

مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده- وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان- براساس ابلاغیه قضایی، باید روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ در شعبه ١١٧۵ مجتمع قضایی قدس حاضر شود. ‌ مهراوه خندان در مرداد ماه ۱۳۹۹ در پی یورش ۵ نیروی امنیتی به منزل پدری‌اش در تهران بازداشت …

خبر
. اجبار بهنام محجوبی درویش زندانی، به خوردن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم»

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی درویش زندانی، خبر داد که پزشک زندان قصد خوراندن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم» به همسرش را داشته است. . حسینی در توییترش نوشت که پزشک بهداری زندان شرط اعزام بهنام محجوبی به بیمارستان را خوردن این قرص‌ها ذکر کرده است. . او همچنین …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: