🔹هاشم خواستار: زندانی بودن ما به مردم آگاهی می‌دهد، اصراری به آزاد شدن نداریم

خبر

 

 

سید هاشم خواستار، متولد ۱۳۳۲، از اعضای «کانون صنفی معلمان ایران» و ساکن مشهد، از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفره است. او مهندس کشاورزی است و تا پیش از بازنشستگی، در هنرستان کشاورزی شهر مشهد تدریس کرده است. «صدیقه مالکی فرد»، همسر وی درباره آخرین ملاقات با او به «ایران‌وایر»ر اطلاعات مشهد زندانی است. ۱۰۶ روز را در انفرادی بوده و حالا با آقای محمد نوری‌زاد در یک اتاق است.»

او گفت همسرش تعریف کرده است: «سه روز قبل معاون اطلاعات مشهد به اتفاق رییس بند و بازجوهای ما به زندان آمدند و درمورد وضع آشفته مملکت و بی‌اعتمادی مردم حرف زدیم. به آن‌ها گفتم من زمان شاه در آذرماه سال ۱۳۵۲ به جرم آزادی‌خواهی دستگیر شدم، حالا هم در زمان شیخ، به همان جرم در زندان هستم. با حضور ما در زندان مشخص است در کشور چه خبر است. زندانی بودن ما به مردم آگاهی می‌دهد. اصراری به آزاد شدن نداریم.»

گزارش صدیقه مالکی فرد همسر هاشم خواستار از آخرین وضعیت پروند آقای خواستار و همرزمانش

روز یکشنبه اول دیماه ۱۳۹۸ بعداز ۱۳۴ روز که از بازداشت همسرم آقای سید هاشم خواستار و دوستانش می گذرد پرونده انها را ازدادسرای انقلاب مشهد به شعبه ۴ دادگاه عمومی وانقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری فرستاده اند .

من امروز برای پی گیری پرونده به شعبه ۴ دادگاه انقلاب رفتم مدیر دفتر دادگاه گفت : رئیس دادگاه جلسه دارد .
به اوگفتم در مرحله دادسرا بعداز انجام تحقیقات بازپرسی متاسفانه حتی باقید وثیقه دستگیرشدگان را آزاد نکردند و بازپرس گفته دراین مورد قاضی دادگاه تصمیم می گیرد.

حالا من آمدم اولا برای آزادی آنها، ثانیا برای معرفی وکیل

مدیردفتر اظهار داشت : رئیس دادگاه هنوز پرونده را مطالعه نکرده واز طرفی چون پرونده اینها امنیتی هست با آزادی متهمین به هیچ وجه موافقت نمی شود، و نمی توانند غیر از وکلای مورد تایید رئیس قوه قضائیه وکیل دیگری انتخاب کنند.

سپس تهدید کرد که «شما هم تا دوهفته دیگه اینطرفا پیداتون نشه والا شما را ممنوع الورود به دادگاه می کنیم».

درمورد ملاقات با خواستار هم گفت : فعلا از دادن ملاقات معذوریم.

خانواده ها به هر حال وکیل انتخابی خودشان را به دادگاه معرفی خواهند کرد چون در مرحله محاکماتی قانون منعی برای حضور کلیه وکلا ندارد.

photo_خاستار.jpg

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
✅ کینه و خصومت تا کجا؟ نقاشی شجریان را قطع کردند و جای‌اش گچ ریختند

  تندیس چوبی محمدرضا شجریان در پارک مشهد قطع شد «احمدرضا نبی‌زاده»، هنرمندی مشهدی که پس از فوت «محمدرضا شجریان»، کار حکاکی تصویر این استاد نامی آواز ایران را بر روی تنه درختی قطع شده در «پارک ملت» مشهد آغاز کرده بود، روز پنجم آبان ۱۳۹۹ در صفحه اینستاگرامش با …

خبر
۴ نوکیش مسیحی به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

روز شنبه ۳ آبان ماه ۱۳۹۹، شعبه ۲۸ بیدادگاه ضدانقلاب تهران، به ریاست محمد مقیسه با صدور دادنامه ای ۴ نوکیش مسیحی را در مجموع به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، مهدی اکبری، مهدی روح پرور، فاطمه شریفی و سیمین سهیلی نیا، …

خبر
♦️زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی در زندان تهران بزرگ♦️

خبرهای رسیده حاکی از زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ است. ۲آبان ۹۹، پویا قبادی بیش از ۲ ماه است که از درد دندان رنج می برد. پیش از این در اوایل شهریورماه ۹۹، امین وزیری به این زندانی سیاسی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: