وحید صیادی‌نصیری؛ «وطن‌پرست عاشق آزادی»

«ما میراث دار سرزمینی هستیم که نسبت به آن مسئولیم». این جمله ای ست که «‏وحید صیادی نصیری» دو سال پیش در جریان یک اعتصاب غذای خود در نامه‌ای خطاب به همسرش نوشته بود. مسئولیتی که به باور وحید او و امثال او را نسبت به آیندگان پاسخگو می ساخت: ‏«ما میراث دار سرزمینی هستیم که نسبت به آن مسئولیم و باید به آیندگان پاسخ‌گو باشیم تا فرزندان این خاک پرگهر در دامان صلح و آرامش زندگی کنند».

وحید صیادی نصیری اما بر اثر اعتصاب غذایی دیگر جان خود را از دست داد و نماند تا صلح و آرامش مد نظر خود را در سرزمین ایران برآورده و محقق ببیند. او که از ۲۱ مهرماه ۱۳۹۷ در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان لنگرود قم و همچنین محرومیت از دادرسی عادلانه و نیز بی توجهی مسئولان زندان برای انتقال او به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده بود، بر اعتصاب و اعتراض خود آنچنان پافشاری کرد که جان بر سر آن گذاشت و افسوس آنکه در جریان این اعتصاب غذا که بیش از ۵۰ روز طول کشید، صدایی از او نیز به گوش های بیرون از زندان نرسید و در ۳۸ سالگی و در بی خبری محض جان خود را از دست داد.

🔹امروز نیز آزادی‌خواهان بیشماری در زندان‌های جمهوری اسلامی محبوس‌اند؛ پپش از فاجعه‌ای دیگر صدای حق خواهی‌شان باشیم!
#سوختگان_آنفولانزا_کیستند
#حکومت_دروغ
#اتحاد_مبارزه_پیروزی
#نه_به_جمهوری_اسلامی
#آري_به_حكومت_دموكراتيك
#جنبش_همبستگی_ستمدیدگان_دادخواه_ایران

شاهزاده رضا پهلوی سال گذشته در این زمینه در توتیتی نوشتن :
کابوس قربانی شدن هر روزه فرزندان پاک و دلیر ایران به دست #ضحاک_زمانه تنها با به زیر کشیدن #فرقه_تبهکار حاکم به سر خواهد رسید. #وحید_صیادی_نصیری به درفش کاویانی پشت‌گرم بود و آرزو داشت پرچم شیروخورشید دوباره در ایران برافراشته شود. #ایران_را_پس_می‌گیریم و آرزویش را محقق می‌کنیم.
#ایران

یاد وحید که حتما در آینده نزدیک بعد از پاک کردن چهره شهر و خیابان ها از آلودگی نام یکی از خیابان های تهران را نام وحید خواهیم گذاشت تا مردم به جای اینکه الگو برداری از تروریست ها و خدعه بازان و فریبکاران بردارند، درس از خودگذشتگی، فداکاری و جان فدا بودن برای ایران و ایرانی را فرا بگیریم. و حتما آن زمان متوجه خواهیم شد که مشکل در الگوها و اسطوره‌ها بود که رحم و شفقت کم شده بود.
همانطور که قبلا گفتم #خدا_سایه_اسطوره‌‌ها_هست

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: