🔹یک سال پیش جاویدنام وحید صیادی نصیری پس از ۶۰ روز اعتصاب غذای اعتراضی نسبت به وضعیت اش در زندان لنگرود قم جانباخت. او از آن دسته جوانانی بود که سودای آزادی در سر داشت.

وحید صیادی‌نصیری؛ «وطن‌پرست عاشق آزادی»

«ما میراث دار سرزمینی هستیم که نسبت به آن مسئولیم». این جمله ای ست که «‏وحید صیادی نصیری» دو سال پیش در جریان یک اعتصاب غذای خود در نامه‌ای خطاب به همسرش نوشته بود. مسئولیتی که به باور وحید او و امثال او را نسبت به آیندگان پاسخگو می ساخت: ‏«ما میراث دار سرزمینی هستیم که نسبت به آن مسئولیم و باید به آیندگان پاسخ‌گو باشیم تا فرزندان این خاک پرگهر در دامان صلح و آرامش زندگی کنند».

وحید صیادی نصیری اما بر اثر اعتصاب غذایی دیگر جان خود را از دست داد و نماند تا صلح و آرامش مد نظر خود را در سرزمین ایران برآورده و محقق ببیند. او که از ۲۱ مهرماه ۱۳۹۷ در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان لنگرود قم و همچنین محرومیت از دادرسی عادلانه و نیز بی توجهی مسئولان زندان برای انتقال او به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده بود، بر اعتصاب و اعتراض خود آنچنان پافشاری کرد که جان بر سر آن گذاشت و افسوس آنکه در جریان این اعتصاب غذا که بیش از ۵۰ روز طول کشید، صدایی از او نیز به گوش های بیرون از زندان نرسید و در ۳۸ سالگی و در بی خبری محض جان خود را از دست داد.

🔹امروز نیز آزادی‌خواهان بیشماری در زندان‌های جمهوری اسلامی محبوس‌اند؛ پپش از فاجعه‌ای دیگر صدای حق خواهی‌شان باشیم!
#سوختگان_آنفولانزا_کیستند
#حکومت_دروغ
#اتحاد_مبارزه_پیروزی
#نه_به_جمهوری_اسلامی
#آری_به_حکومت_دموکراتیک
#جنبش_همبستگی_ستمدیدگان_دادخواه_ایران

شاهزاده رضا پهلوی سال گذشته در این زمینه در توتیتی نوشتن :
کابوس قربانی شدن هر روزه فرزندان پاک و دلیر ایران به دست #ضحاک_زمانه تنها با به زیر کشیدن #فرقه_تبهکار حاکم به سر خواهد رسید. #وحید_صیادی_نصیری به درفش کاویانی پشت‌گرم بود و آرزو داشت پرچم شیروخورشید دوباره در ایران برافراشته شود. #ایران_را_پس_می‌گیریم و آرزویش را محقق می‌کنیم.
#ایران

یاد وحید که حتما در آینده نزدیک بعد از پاک کردن چهره شهر و خیابان ها از آلودگی نام یکی از خیابان های تهران را نام وحید خواهیم گذاشت تا مردم به جای اینکه الگو برداری از تروریست ها و خدعه بازان و فریبکاران بردارند، درس از خودگذشتگی، فداکاری و جان فدا بودن برای ایران و ایرانی را فرا بگیریم. و حتما آن زمان متوجه خواهیم شد که مشکل در الگوها و اسطوره‌ها بود که رحم و شفقت کم شده بود.
همانطور که قبلا گفتم #خدا_سایه_اسطوره‌‌ها_هست

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: