🔻دل‌نوشته اکرم نقابی مادر همچنان چشم انتظار سعید زینالی به مناسبت زادروز سعید

نامه های وارده

روزی که با به دنیا آمدنت مادر شده‌ام، نور و روشنایی به خانه من آمد. فکر می‌کردم روشن‌ترین خانه دنیا را دارم، اما بیست‌و‌سه سال بعد که تو را از خانه‌ام ربودند. خانه برایم از شب سیاه‌تر شد.

کفش‌هایم را پوشیدم، به هر جا که می‌توانستم رفتم و‌ سراغ تو را گرفتم. هر چه بیشتر گشتم کمتر یافتمت. اگر توان پاهایم اجازه می‌داد، می‌خواستم تمام خانه‌های دنیا را زنگش را بزنم و بپرسم آیا سعید مرا دیده اید؟

مگر می‌شود کسی در این شهر یکبار چشم‌های تو را دیده باشد و تو را به یاد نیاورد؟ مگر می‌شود من بگویم «من مادر سعیدم» و کسی جوابم ندهد؟

حالا که ناتوانم از رفتن به خانه‌ها. مسببین این روزگار تلخمان، آن‌ها مرا صدا می‌زنند و از من می‌خواهند تو را فراموش کنم.

به هر فرصتی مرا در اطاقی روی یک صندلی می‌نشانند و صدایی با تحکم به من می‌گوید: «چرا فراموش نمیکنی پسری داشتی؟ برای استخوان سعیدت به این در و آن در میزنی؟»

پرسیدند: «فلان جا، فلان استخوان را نشانت می‌دهیم و می‌گوییم سعید است، آرام میشوی؟» با دست راستم به قلبم کوبیدم و‌ گفتم اگر من مادرش هستم از استخوان‌هایش سعیدم را میشناسم!

بله من مادری هستم که پسرم را با استخوانش می‌شناسم و همان پسری که امروز زادروزش است و اگر بود، زیباترین قاب دنیا را با حضورش می‌ساختم.

پسرم تولدت مبارک
۳۱ شهریور ۱۴۰۰
اکرم نقابی

#رأی_ما_سرنگونی
#دادخواهی
#مادران_دادخواه
#آبان_ادامه_دارد
#بایکوت_جمهوری_اسلامی

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
مرگ و مسمومیت ۷ کارگر بر اثر گازگرفتگی در کارخانه فولاد البرز

  عصر روز گذشته ۴ آبان گازگرفتگی باعث مرگ و مسمومیت ۷ کارگر کارخانه فولاد البرز ناب آرش در کیلومتر ۵ جاده ابهر به تاکستان شد. حادثه گازگرفتگی حوالی ساعت ۴ عصر روز گذشته زمانی رخ داد که یک کارگر حین کار در کارخانه فولاد البرز ناب آرش دچار مسموست …

گزارش
50نفر از کارگران کارخانه شیر ایلام از کار بیکار شده‌اند

  محمد یکی از کارگران کارخانه شیر ایلام می‌گوید: این کارخانه بیش از ۲ سال است به دلایل مختلف تعطیل شده؛ هر چند در این مدت نیز مقطعی تولید داشته ولی در حال حاضر به طور کامل تعطیل است. وی افزود: بیش از ۵۰ نفر از افرادی که در این …

گزارش
آزادی امیرحسین مرادی با وثیقه ۴ میلیارد تومانی

  بابک پاک‌نیا وکیل امیرحسین مرادی از متهمان اعتراضات آبان ۹۸ از آزادی موکلش با تودیع وثیقه خبرداد و اظهار داشت: مبلغ وثیقه موکل من، مبلغ ۴ میلیاردتومان بود که روز شنبه هفته جاری به صورت کامل تودیع شد. به گفته‌ی آقای پاک‌نیا از آن جا که امیرحسین مرادی در …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: