🛑اعتصاب غذای یک زندانی بلوچ در زندان سراوان یک زندانی بلوچ در زندان سراوان بخاطر ۶ سال بلاتکلیفی در زندان و عدم دادرسی پرونده دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، جعفر نرانی فرزند نورمحمد، ۳۵ ساله اهل ایرافشان از توابع شهرستان سرباز روز جاری اول مهر ۹۸ در زندان سراوان دست به اعتصال غذا زد.

این زندانی علت اعتصاب را عدم رسیدگی ۶ ساله به پرونده اش عنوان کرده است.

نامبرده از تیرماه ۱۳۹۲ به اتهام قتل در زندان سراوان نگهداری میشود وی یک بار بخاطر اعتراض به بلاتکلیفی چندین ساله پرونده اش از زندان سراوان به زندان زاهدان تبعید شده بود.

یکی از بستگان وی در این باره گفت: “جعفر نرانی به اتهام قتل ۶ سال است در زندان سراوان بلاتکلیف می باشد.

وی افزود: جعفر نرانی شاکی خصوصی ندارد و هیچ مدرکی دال بر گناهکار بودنش از طرف دادگاه به وی ارائه نشده است .

نامبرده مدتی پیش بخاطر اعتراض به ۵ سال بلاتکلیفی اش در زندان توسط ایرج نوربخش از زندان سراوان به زندان مرکزی زاهدان تبعید شد و بخاطر بیماری عفونت هر دو پا جهت مداوا به بیمارستان انتقال یافت.

وی سپس بخاطر درخواست توالت از طرف مامور اعزام و مراقبت احمد پودینه و دو سرباز بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بلافاصله با قطع روند درمان به زندان مرکزی زاهدان منتقل و ممنوع الملاقات و ممنوع التلفن شد.

گفتنی است نامبرده در حین بازداشت توسط ماموران انتظامی ایرافشان مورد اصابت چندین گلوله به ناحیه هر دو پا قرار گرفته و در زندان نیمه فلج شده و توان راه رفتن ندارد.

جعفر نرانی در مدت ۵ سال بازداشتش فقط یک بار در اوایل بازداشت مورد بازپرسی قرار گرفته، و پس از آن هیچگونه جلسه دادرسی برای وی برگذار نشده و اکنون هیچ شاکی خصوصی نیز در پرونده ندارد.

گزارش شده که هم اکنون این زندانی بیمار است و از رسیدگی های لازمه پزشکی نیز محروم است

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: