🛠🌻پایتخت، نمایش خانواده ايراني در٤١سالگي رژيم اسلامي:

امروز هيچكدام در محل كارشان نيستند. خامنه اي و بيت اش، مجالس ضد خبرگان و تاييد خانه اسلامي، سران سپاه و دولت، تمام آخوندك هاي قم و مشهد، آنوقت مردم را، تنابنده و فيلمش را جلوي كرونا و ملا كرونا گردن مي زنند. تا چه زماني مردم قبل از آنكه ميليوني توسط اين هيولاي چندهزار سر نابود شوند، رستاخيز كنندو خودشان از شر اين ام القرا نشينان نجات دهند!

 

این روزها، عرزشی ها حملات خود را بر سریال پایتخت متمرکز کرده اند. سال گذشته که ضعیفترین فصل پایتخت به جنگ‌سوریه اختصاص داشت زبان مدح داشتند. حالا ریشه این حملات چیست که وزیر ارشاد دولت روحانی را با کیهانیان هم آوا کرده ؟ کاراکترهای سریال به خوبی بحرانهای فزاینده ایران اسلامي را نمایش میدهند. پیام اصلی شاید این باشد که نهاد خانواده و انسانيت، ایرانی در جامعه ای بحرانی
رو به نابوديست. بهتاش سرکش، نماد نسل سرکشی است که از سنت ها گریزان و در دنیای مدرن بدون ديدگاه خردمندانه، آویزان است. پرخاشگر علیه همه چيز. بریده از آداب انساني. هما دیگر آن همسری نیست که کانون آرامش خانواده باشد. او هم بریده. پرخاشگر. کم تحمل. حسود و رياكار،خودخواه.
ارسطو آن راننده زحمتكش و تاجر خرده پا نیست زندان رفته است بیکار است و جذب باند مواد مخدر شده. او بین دنیای مخفی زندانهای ایران و جامعه ارتباط برقرار کرده. تنابنده جرات نداشته تصویر حاج آقا مالکی را در مقام نماینده رانتخوار و وکیل حکومتی نمایش دهد اما راننده اش را نمادتزوير حکومتی کرده. مهر بر پیشانی بسته با صدای بلند نماز مزاحم مردم که مجلس، لیموزین و عکس های زوری حاشیه ای با مقامات مجلس و ديگر كشور ها را، نشان برتری میداند. نیکا و سارا بزرگ شده اند در شبکه هاي اينترنتي پرسه میزنند و محدودیتهای خانواده و حکومت را دور میزنند. این هم نمادی از تقابل ارزشهای بین نسلی در خانواده و اجتماع است. پسر کوچولوی شکموی پرروی بهبود و فهیمه هم محصول همین سیستم تربیتی خانواده در بحران است؛ ايراني که وارد فضای جدیدی از پليدي و بيرحمي ها شده. اسلام پاسخگوي حل مشكلاتش نيست.
پایتخت بیش از همه “خانواده در بحران حكومتي”را در رژيم بحران زده نمایش میدهد که درگیر تنش های بین نسلی، ناتواني دین ديكتاتور، بیکاری فقر، اعتیاد و طلاق است. فصل ششم پایتخت با نمایش زیرکانه تحول شخصیت ها می گوید ” مای مسلمان ” بیش از پیش به سوی بحران های چند بُعدی در حرکت است. به دروغهای پياپي خانواده معمولی و نزدیکانش توجه کنید، در پنهانکاری ها تامل کنید تا پیام اصلی این فصل را در یابیم: با فرهنگ اسلامي ميل به مهاجرت داريم به ديار كفر! مثل آقا زاده ها!
این سریال تصویری شفاف از ایران جمهوری اسلامی است که نه پاسدار سنتهاي خردمندانه بوده و نه با مدرنیسم تعامل صحیح داشته. سنت های تضعیف شده و مدرنیسم کژ و كوژ. نمازخوان هايي سراپا رياكار: مجلسي، صدا وسيمايي، سلبريتي،و پدر سالاري كه سنت كشيده زدن را از خود به ارث گذاشته! مغز خرابي كه تا ژرفاي آفريقا را به گند كشيده و دست بي اختيارش (سپاه پاسداران) همه را خفه ميكند. همه چيز را نابود ميكند. كشوري پراز زباله و بي مسووليتي آفريده است. همه آنهاكه در اين ٤١سال پايتخت(ام القراي اسلام) را پديد آورده اند، از نمایش این بحران ناکارآمدی و نابودي ايران و ايراني عصبانی اند، نمایش تخت دو نفره نقی و هما را بهانه کرده اند. از عشق رحمت و همسرش ناراحتند. از آهنگ همسفر و ممل آمريكايي مثلا ناراحتند. آنوقت همه آنها دو مليتي هستند. امروز هيچكدام در محل كارشان نيستند. خامنهي و بيتش، مجالس ضد خبرگان و تاييد خانه اسلامي، سران سپاه و دولت، تمام آخوندك هاي قم و مشهد، آنوقت مردم را، تنابنده و فيلمش را جلوي كرونا و ملا كرونا گردن مي زنند. تا چه زماني مردم قبل از آنكه ميليوني توسط اين هيولاي چندهزار سر نابود شوند، رستاخيز كنندو خودشان از شر اين ام القرا نشينان نجات دهند!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: