همبستگی هفت‌تپه درسی بزرگ برای مبارزات مدنی ایران

 

✍️شرکت نیشکر هفته با بیش از نیم قرن سابقه کاری، بزرگ‌ترین تولید کننده شرکت در ایران است. تلاش کارگران و کارکنان این مجموعه عظیم برای حقوق سندیکایی‌شان همواره با سنگ‌اندازی دولت و سرکوب دستگاه امنیتی همراه بوده.

اوج اعتراضات به حقوق بدیهی از جمله وضعیت معیشتی، بیمه و واگذاری مجموعه به مفسدین اقتصادی، به نام بخش خصوصی، از سال ۹۸ آغاز شد. بازداشت، سرکوب، خودسوزی، شکنجه های قرون وسطایی بر کارگران از جمله اسماعیل بخشی نه تنها مبارزات مدنی و مسالمت آمیز در هفت تپه را متوقف نکرد بلکه امروز شاهد همبستگی مردم منطقه و سایر فعالین با اعتراضات در هفت تپه هستیم.

مردم شهر شوش در کنار کارگران هفت تپه به خیابان آمده‌اند و امروز در نهمین روز اعتصاب، مانند روزهای قبل در کنارشان هستند.

همراهی با جنبش کارگری در هفته تپه وظیفه‌ی سایر جریان‌ها و جنبش‌های اجتماعی در کشورمان است. مقاومت و همبستگی در هفت تپه بی‌گمان به نتیجه خواهد رسید، و شرمساری برای کسانی که حقوق کارگران را پایمال می‌کنند، باقی خواهد ماند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ویدیو ها
معدن سونگون درمحاصره نیروهای امنیتی

ویدیوهای دیگری از حضور گسترده نیروهای انتظامی و یگان ویژه در معدن سونگون و ممانعت از ورود کارگران

ویدیو ها
تجمع اعتراضی بازنشستگان فولاد اصفهان

شعار معترضین «فولادی بیدار است از تبعیض بیزار است» تجمع اعتراضی بازنشستگان فولاد اصفهان امروز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ بازنشستگان فولاد اصفهان که خواستار محقق شدن خواسته‌های خود هستند؛ دست به تجمع و اعتراض زدند.

ویدیو ها
توطعه کارفرمای معدن سونگون برعلیه جان کارگران

توی مسیر بازگشت از راهپیمایی ۴ ساعته پرسنل در سرمای معدن سونگون ، یک دستگاه جرثقیل ده چرخ حامل تیرآهن ، با سرعت بالا بدون هیچ گونه اخطار(بوق ، چراغ و …) در جاده سرازیری به داخل ازدحام چند هزار نفری پرسنل معترض افتاد ، که با درایت و عکس …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: