کانی محمدی: به خواهرم گفته شده اگر اعتراف نکنی، پدرت را بازداشت می‌کنیم

گزارش

«به خواهرم زهرا گفته‌اند اگر به ارتباط با احزاب کُرد اعتراف نکنی، تمام اعضای خانواده، از جمله پدرت را بازداشت می‌کنیم. پدر من در مدت بازداشت زهرا سه بار سکته خفیف کرده است.»
این جملات، بخشی از حرف‌های خواهر «زهرا محمدی» است که بیش از ۱۶۰ روز از بازداشت او می‌گذرد.
زهرا محمدی ۲۹ سال دارد و عضو هیأت مدیره «انجمن فرهنگی نوژین» و معلم زبان کُردی است. او از روز دوم خرداد ۱۳۹۸ در بازداشت به سر می‌برد.
«کانی محمدی»، خواهر این فعال مدنی که پیش‌تر از تلاش بازجویان پرونده زهرا برای گرفتن اعترافات اجباری از او خبر داده بود، حالا می‌گوید اتهام‌های جدیدی به پرونده خواهرش اضافه شده است.

هرچند خانواده زهرا (زارا) محمدی، معلم زبان کُردی بازداشتی، وثیقه ۷۰۰ میلیونی تعیین شده برای او را تامین کرده‌اند، قاضی موسی شاهگلدی رئیس شعبه دوم بازپرسی دادگاه انقلاب سنندج از پذیر ش وثیقه خودداری می‌کند.

بازجویی از زهرا محمدی بیش از یک ماه است تمام شده است اما هنوز دادگاهی نشده و پرونده بین بازپرسی و دادگاه در رفت‌وآمد است. زهرا محمدی ۲ خرداد امسال بازداشت شد و بیش از ۵ ماه از بازداشت موقت او می‌گذرد.

وکلای خانم زهرا محمدی که موفق شده‌اند پرونده او را مطالعه کنند، در گفتگو با خانواده زارا تاکید کرده‌اند که در پرونده ایشان هیچ دلیل، مدرک و سندی دال بر درستی اتهامات وارد شده به ایشان وجود ندارد و آن‌ها بر این باور هستند که زارا بی‌گناه است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
شعار دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد: تجمع اعتراضی دانشجویان پزشکی شهرکرد

تجمع اعتراضی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اعتراض به تبعیض پرداخت حق کرونا و کارانه در حیاط دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند با شعار؛ شعار دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد #مرگ_بر_خامنه_ای #اعتصابات_اعتراضات_سراسری_فروپاشی_رژیم

خبر
علی تمیمی و جگرگوشه اش محمد🥀 قبل و بعد از آبان۹۸

چه زندگی ها که کشتید چه آغوشها که از فرزندان دریغ کردید چه چهره های معصوم و بیگناهی که به خون کشیدید چه فرزندانی را یتیم کردید …

خبر
مادر این فرزندان خردسال را کشتید،حالا دست بر گلوی پدرشان گذاشته اید تا او را هم به قتل برسانید.

در کدام مکتب و مرامی آموزش دیده اید که این سان راحت کمر به قتل مادران و پدران می بندید بی هیچ گناهی؟ شیطان چه عهد و پیمانی با شما بسته که شادی را در نطفه خفه می کنید و غم و تاریکی و ظلمت را گسترش می دهید؟ #عباس_دریس …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: