🔴یک‌سال بلاتکلیفی دو زندانی سیاسی در زندان بهبهان و خطر اعدام آنها

خبر

دو زندانی سیاسی  مهران قره باغی و مجید خادمی پس از یک سال حبس و بلاتکلیفی در زندان بهبهان، توسط قاضی جنایتکار پرونده‌شان به اعدام تهدید شدند.
مهران قره باغی ۲۹ساله دانشجوی تربیت مربی دانشگاه آزاد بهبهان می‌باشد. وی در بهمن‌ماه سال۹۸ در بهبهان دستگیر شد و اینک پس از یک‌سال حبس و زندان، توسط بی‌دادگاههای رژیم به اعدام محکوم شده است.
مهران قره باغی در دیماه ۹۶ نیز مدتی بازداشت و زندانی شد و سپس به قید وثیقه آزاد گردید. اما در بهمن‌ماه۹۸ مجدداً بازداشت شد.
این زندانی از دسترسی به اولیه‌ترین حقوق خود محروم بوده و مدت زیادی را زیر شکنجه و فشار بوده است.
مهران تنها فرزند خانواده‌ است. پدر وی علی قره باغی نیز در سال۱۳۷۰ هنگامی که روی زمین و باغ خود مشغول به کار بود، به‌طرز مشکوکی به‌قتل رسید و کشته شد.
مجید خادمی، زندانی سیاسی دیگری است که در دیماه۹۸ در بهبهان دستگیر شد. مجید خادمی ۲۹ساله، اهل شهرستان بهبهان از توابع روستای تیله کوهی، با مدرک کارشناسی، اینک یک‌سال از دستگیری‌اش می‌گذرد و هم‌چنان بلاتکلیف در بند پاک زندان بهبهان، محبوس است.
به وکیل این زندانی سیاسی اجازه دسترسی و خواندن پرونده‌اش داده نمی‌شود. مگر بخش‌هایی را که اداره اطلاعات مجاز بشمارد.
خبرهای دریافتی از منابع مطلع حاکی است که قاضی پرونده به مجید خادمی گفته است: «‌اعدامت می‌کنم و اشد مجازات را برایت می‌دهم».
اداره اطلاعات بهبهان و سپاه پاسداران، خانواده این زندانی را آزار و اذیت می‌کنند و آنها را تهدید کرده‌اند که حق رسانه‌یی کردن خبرهای فرزندتان را ندارید و هیچ خبری نباید از وی در شبکه‌های اجتماعی درج شود. این خانواده تهدید شده‌اند که نباید با هیچ رسانه‌یی مصاحبه کنند.
طی یکسالی که از دستگیری این جوان ۲۹ساله می‌گذرد، حتی اجازه بیرون آمدن او تا تعیین‌تکلیف پرونده‌اش، به قید وثیقه را هم نداده‌اند.
عوامل اطلاعاتی رژیم به خانواده مجید گفته اند: «برای وی حتی سند نگذارید او با قید ضمانت هم نمی‌تواند از زندان بیرون بیاید».
این زندانی از دسترسیهای مجاز برای تماس با خانواده‌اش نیز محروم است چرا که حفاظت اطلاعات زندان تأکید و سفارش کرده است که «‌نگذارید مجید زیاد زنگ بزند که دسترسی به هیچ چیزی نداشته باشد».
این دو زندانی مدت ۲ماه زیر فشار و بازجویی و شکنجه‌های مختلف توسط سپاه پاسداران و شکنجه‌گران و بازجویان اطلاعاتی قرار داشتند.
آنها تحت عناوین «اقدام علیه امنیت ملی»، «تخریب اموال عمومی»، «تخریب بانکها و آتش زدن اماکن عمومی و دولتی»، «توهین به خامنه‌ای» و «برقراری ارتباط با سازمان مجاهدین و گروه‌های معاند» زندانی، شکنجه، محاکمه و تهدید به اعدام شده‌اند.
جان این زندانیان سیاسی در خطر است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
حمله جوانان در خمین شهر به مقر سپاه پاسداران

به گزارش منابع محلی از شهر خمین، عده ای از جوانان به یکی از مقرهای هوافضای سپاه پاسداران در اطراف این شهر حمله کردند و موفق شدند ضمن کنترل این مقر برای ساعاتی، اسلحه و مهمات به غنیمت ببرند.

خبر
منصوراسانلوکارگرسندیکالیست_سخنگوی_جنبش_ستمدیدگان_دادخواه_ایران:😬سرنوشت خلخالی

“آخرین بارى كه 👩‍🦰 دخترِ خلخالى را ديدم بدون حجاب در فرانسه در حال دفاع از حقوق تراجنسیتی ها بود“. شیخ صادق خلخالی و گردش روزگار ما… ▪️مسعود الماسی روزی روزگاری در این سرزمین نام یک روحانی به نام شیخ صادق خلخالی لرزه بر اندام انسانها می انداخت. فرقی نمیکرد …

خبر
برای کسانی که هرگز در زندان های دیکتاتورهای ساواک و ساوامایی ها نبوده اند و حتا یک چک و سیلی نخورده اند

خاطراتی از هشتاد سال مبارزه و زندان: سخنان رفیق مصطفی بخشی – حزب توده ایران با سلام و درود به رفقا و دوستان گرامی از اینکه در جمع شما عزیزان هستم بسیار خوشحالم. از اینکه در برگزاری جشن ۸۰ سالگی بنیانگذاری برای کسانی که هرگز در زندان های دیکتاتورهای ساواک …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: