🔴 ٢١ آبان – ربایش و بازداشت لیدرهای برگزارکننده میتینگ پارک لاله

گزارش

رژيم سرکوب گر جمهوری اسلامی از برگزارى يک «ميتينگ» مسالمت اميز چنان به وحشت افتاده که با بگير و ببند و تهديد و ارعاب از روز گذشته شمار زيادى از ترتيب دهندگان متينگ پارک لاله را بازداشت و احضار نموده به منازل برخى حمله کرده و به هر شکل ممکن تلاش نمونده هسته هاى اصلى برگزار کنندگان ميتينگ نتوانند در وقت مقرر نقش خويش را ايفا کنند !

اين مساله تا انجا پيش رفت که نه تنها نگذاشتند حشمت اله طبرزدى دبير کل جبهه دمکراتيک به محل برگزارى ميتينگ برسد بلکه وی را ربوده و به مکانی نامعلوم منتقل کرده اند و تاکنون هيچ اطلاعى از سرنوشت وی در دست نيست !

🔹بازداشت و احضار شماری از اعضای جبهه دموکراتیک ایران در رابطه با برگزاری میتینگ پارک لاله

روز گذشته علی رستمی از اعضای جبهه دموکراتیک ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین برخی از اعضای این جبهه، طی تماس تلفنی جهت پاسخگویی به نهادهای امنیتی در استان‌های تهران، البرز، فارس، خراسان رضوی و استان مرکزی احضار شدند. در این تماس‌های تلفنی که با تهدید همراه بوده است از اعضای جبهه دموکراتیک خواسته‌شده تا از حضور در میتینگ پارک لاله که قرار بود در روز ۲۱ آبان ماه در پارک لاله تهران برگزار شود، خودداری به عمل آورند.
به گزارش روابط عمومی جبهه دموکراتیک ایران و کمیته بازداشت‌شدگان میتینگ پارک لاله، روز گذشته دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸، علی رستمی از اعضای جبهه دمکراتیک ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین شماری دیگر از اعضای این تشکل سیاسی، طی تماس تلفنی به نهادهای امنیتی احضار شدند.
بر اساس این گزارش محمدرضا خسروی، پرویز سفری، سید محمد میر سلطانی، محمد رضا خوانساری و بابک صفری طی تماس تلفنی به ستاد خبری اداره اطلاعات استان البرز، ابراهیمی حسن‌زاده به ستاد خبری استان فارس، امیر مسعود اکبرآبادی به ستاد خبری استان مرکزی و منصور فرجی، اسماعیل مفتی زاده و حشمت اله طبرزدی به نهادهای امنیتی در تهران احضار شدند. همچنین مأموران امینی شهر یونسی از توابع بجستان استان خراسان از سفر هاشم امینی برای حضور در میتینگ پارک لاله ممانعت به عمل‌آورده است.

بر اساس فراخوانی که پیش‌تر از سوی جبهه دموکراتیک ایران با شعار نه به فقر، نه به جنگ و نه به دیکتاتوری در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به‌صورت گسترده منتشرشده است از مردم خواسته‌شده بود که در روز سه شنبه 21 آبان در میتینگ پارک لاله حضور یابند.
لازم به توضیح است که روز هفتم آبان حشمت اله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران به همراه پرویز سفری، علی رستمی و سید محمد میر سلطانی از اعضای این تشکل، هنگام عزیمت به پاسارگاد جهت برگزاری گرامیداشت روز کورش هخامنشی، توسط نیروهای امنیتی در مسیر راه بازداشت‌شده بودند.

همچنین ساعت ۷ بعدازظهر روز سه شنبه هفتم آبان، مأموران امنیتی با ورود به منزل آقای طبرزدی و پس از بازرسی کامل منزل برخی از لوازم شخصی از قبیل کتب، لپ تاپ، تبلت و… ضبط کردند.

آخرین بار آقای طبرزدی صبح روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ درحالی‌که برای دیدار با دکتر محمد ملکی، فعال سیاسی از خانه خارج‌شده بود، توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و عصر روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۵ با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۵ جلسه رسیدگی به پرونده آقای طبرزدی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مشااله احمدزاده برگزار شد و این فعال سیاسی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس محکوم و در تاریخ ۲۳ ابان ۱۳۹۶ این پرونده جهت رسیدگی نهایی به شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب ارجاع شد.

حشمت طبرزدی دیر کل جبهه دموکراتیک ایران از دهه ۷۰ تاکنون بارها بدلیل فعالیت‌های سیاسی و مدنی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و در بازداشتگاه توحید، بند دو الف اطلاعات سپاه و بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات تحت بازجویی و “شکنجه‌های جسمی و روحی” قرارگرفته است.

محمد( بابک) صفری از اعضای جبهه دموکراتیک ايران نیز پیش‌تر ودر روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه ۱۳۹۸ خردادماه، در میدان انقلاب تهران، با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین اعتراضی از سوی نیروهای لباس شخصی و انتظامی توأم با «خشونت شدید فیزیکی» بازداشت و با تأمین وثیقه و قرار کفالت به‌صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزادشده بود.

آقای صفری طی حکمی روز یکشنبه ۱۰ شهریورماه در دفتر شعبه ۲۶ دادگاه به ریاست قاضی ایمان افشاری بابت اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم‌شده است.
پرویز سفری، محمد رضا خوانساری، منصور فرجی از دیگر اعضای جبهه تاکنون بارها توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به احکام سنگین قضایی محکوم شده اند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
سندیکای شرکت واحد: سرکوب و سوءقصد به جان کارگران مجتمع مس سونگون در ورزقان را محکوم می کنیم

سرکوب و سوءقصد به جان کارگران مجتمع مس سونگون در ورزقان را محکوم می کنیم شش روز است که بیش از دوهزار تن از کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان برای مطالبات قانونی خود در حال اعتصاب و اعتراض هستند. مدیریت از همان ابتدا سعی در پایان دادن به اعتصاب کارگران …

خبر
🔻یگان ویژه با محاصره کارگران اعتصابی معدن مس سونگون ورزقان، به حمایت از کارفرمایان شتافت!

در ششمین روز از اعتصاب بیش از ۲۰۰۰ نفر از کارگران معدن سونگون ورزقان، مجتمع توسط نیروهای گارد ویژه کاملاً به محاصره در آمده است از ساعات اولیه بامداد یکشنبه ۱۴ آذرماه، نیروهای انتظامی و گارد ویژه با حضور گسترده در ورودی مجتمع مس سونگون مانع از تردد کارگران می‌شوند. …

خبر
#موتا امشب نیز مهمان برنامه همبستگی تو بود که توسط کارگر سندیکالیست منصور اسانلو در تلویزیون اندیشه تهیه می‌شود.

در برنامه امشب موتا به تحلیل و افشاگری تظاهرات حکومت‌ساز و اهدافی که جاعش در آن دنبال می‌کند پرداخت و پشت پرده‌ی بالماسکه‌ی کوری را که به بهانه همدردی با قربانیان اصفهان راه افتاده افشا کرد. در لینک زیر از دقیقه یازده می‌توانید بحث افشاگرانه موتا را بشنوید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: