🔴 چرا نیروهای امنیتی در عراق اینچنین بیرحمانه بسوی هموطنان خود شلیک می کنند

گزارش

از آنجایی که بیش از ۷۰ حزب سیاسی در عراق فعالیت دارن و اکثرا نیز به نوعی در ساختار سیاسی کشور سهیم هستند، تا بحال دیده نشده است که گروهی از این احزاب با جدیت به حمایت از مردم بپردازند.

نزدیک به ۱۵ حزب مختلف عراقی مستقیما به ایران وابسته اند و سران این احزاب از ایران نیز کمک های مالی دریافت کرده و می کنند و تعدادی از این احزاب مسلح هستند و در نیروهای امنیتی عراق نفوذ دارند.

هواداران آیت الله سیستانی و مقتدی صدر نیز گروه بزرگی را تشکیل می دهند که در شرایط کنونی هم خود را مخالف حکومت نشان میدهند و هم اینکه سهمی در دولت کنونی دارند. اگر گروه های مذهبی بتوانند قدرت را در عراق در دست بگیرند ، عراق نیز وضع مشابهی مانند ایران خواهد داشت.

جوانان معترض در شهرهای مختلف تا کنونی بدون یک رهبری منسجم به خیابانها آمده و هزینه های زیادی را هم متحمل شده اند ولی یکی از دلایلی که نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان شدیدا برخورد می کنند این استکه آنها فکر می کنند اگر کشور را به تظاهر کنندگان بسپارند وضعیت مشابهی مانند سوریه و یا لیبی در کشور حکمفرما خواهد شد و حتی بعضی سیاستمداران نیز گفته اند تا وقتیکه جانشینی برای انها مشخص نشود، استعفا نمی دهند زیرا آنها فکر می کنند با استعفای آنها وضع بهتر نخواهد شد و بی نظمی و آنارشی کشور را فرا می گیرد.

🔺 تظاهر کنندگان چه باید بکنند؟

بنظر می رسد نیروهای امنیتی که قسمت بزرگی از آنها نیز وابسته به ایران هستند حاضر نیستند قدرت را به جوانانی بسپارند که فکر می کنند با خرد جمعی میتوانند کشور را بسوی دمکراسی ببرند. عده ای از نیروهای امنیتی نیز می گویند اگر تظاهر کنندگان یک برنامه و رهبری منسجم داشتند، شاید آنها هم بمردم می پیوستند ولی با این وضع آنها ترس از این دارند که در بی نظمی بعد از پیروزی تظاهرکنندگان نیروهای امنیتی اولین قربانیان انقلاب باشند، چون تعدادی از آنها دستشان بخون مردم بیگناه آغشته است.

بنظر می رسد اگر جوانان عراقی بتوانند در کنار تظاهرات یک برنامه منسجم و یک #آلترناتیو خوب برای اداره کشور بعد از سرنگونی ارایه دهند، آنوقت با پیروزی فاصله زیادی نخواهند داشت و حتی قسمتی از نیروهای امنیتی نیز بمردم خواهند پیوست و تنها کسانی که در مخالفت با این حرکت انقلابی باقی می مانند، مزدوران ٰرژیم جمهوری اسلامی هستند که خیلی زود مغلوب مردم انقلابی می شوند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
شعار دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد: تجمع اعتراضی دانشجویان پزشکی شهرکرد

تجمع اعتراضی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اعتراض به تبعیض پرداخت حق کرونا و کارانه در حیاط دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند با شعار؛ شعار دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد #مرگ_بر_خامنه_ای #اعتصابات_اعتراضات_سراسری_فروپاشی_رژیم

خبر
علی تمیمی و جگرگوشه اش محمد🥀 قبل و بعد از آبان۹۸

چه زندگی ها که کشتید چه آغوشها که از فرزندان دریغ کردید چه چهره های معصوم و بیگناهی که به خون کشیدید چه فرزندانی را یتیم کردید …

خبر
مادر این فرزندان خردسال را کشتید،حالا دست بر گلوی پدرشان گذاشته اید تا او را هم به قتل برسانید.

در کدام مکتب و مرامی آموزش دیده اید که این سان راحت کمر به قتل مادران و پدران می بندید بی هیچ گناهی؟ شیطان چه عهد و پیمانی با شما بسته که شادی را در نطفه خفه می کنید و غم و تاریکی و ظلمت را گسترش می دهید؟ #عباس_دریس …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: